Atrakcyjność Seksualna Mężczyzny – Czego Nie Wiedzą Psycholodzy

197526_396855153715836_837354184_nWitaj 🙂

Dziś mam dla Ciebie coś ciekawego. Znalazłem w internecie głównonurtowy artykuł na temat atrakcyjności seksualnej (w skrócie AS – Atrakcyjność Seksualna) mężczyzny w oczach kobiety. Postanowiłem pokazać Ci go i skomentować. Pokażę Ci, gdzie tkwi luka w systemie, o której nie wiedzą (albo nie mówią) psycholodzy-teoretycy.  

Moje komentarze zaznaczyłem na czerwono.

 

Oto Artykuł z internetu:

Czym jest atrakcyjność?

Z punktu widzenia psychologii atrakcyjność interpersonalna to „pozytywna postawa w stosunku do innego człowieka”, która sprawia, że inni chcą z nim przebywać, obdarzają szacunkiem i podziwiają.

Co sprawia, że mężczyzna jest postrzegany jako atrakcyjny?

Niewątpliwie każda kobieta posiada swój typ mężczyzny atrakcyjnego, z którym potencjalnie mogłaby stworzyć związek i mieć dzieci (Adept: a gdzie jest druga strona medalu? związki otwarte, przygody, romanse seksualne?) . Choć wzorce atrakcyjności zmieniają się z upływem czasu, niezależnie od niego, istnieją pewne uniwersalne cechy odpowiedniego partnera, na które przedstawicielki płci pięknej zwracają szczególną uwagę. Składają się na nie między innymi:

 • wygląd fizyczny
 • tembr głosu
 • pewny siebie sposób zachowania mężczyzny

Cechy zewnętrze

Pierwszym aspektem przyciągającym uwagę jest niewątpliwie wygląd. To w dużej mierze właśnie od niego zależy, czy daną osobę obdarzymy sympatią (Adept: tak jest tylko w takiej sytuacji jeśli bazujemy tylko… na wyglądzie. Uwodziciel nie liczy na swój wygląd, tylko na osobowość komunikowaną kobiecie podczas rozmowy i wywoływanie w niej emocji). Warto również zauważyć, iż na podstawie miłej aparycji wnioskujemy o innych pozytywnych cechach danej osoby, co nie zawsze jest zgodne z rzeczywistością.

Choć dla jednych kobiet idealnym mężczyzną będzie blondyn o niebieskich oczach, dla innych energiczny brunet, to niewątpliwie takie elementy wyglądu jak symetryczna budowa ciała, jego odpowiednie proporcje, zadbana skóra, czy wysoki wzrost i odpowiednia muskulatura, świadcząca o dobrej kondycji fizycznej, przyciągają wzrok całej płci pięknej, niezależnie od upodobań. Zachowanie to ma swoje podłoże w ewolucji, gdzie wyżej wspomniane cechy były oznaką zdrowia i pozwoliły zapewnić kobiecie bezpieczeństwo.

(Adept: z tym trudno się nie zgodzić, ale jeśli nie posiadasz takich atrybutów to musisz kombinować inaczej)

Postawa, mimika, głos mężczyzny

Oprócz wyglądu, niebagatelne znaczenie podczas oceny atrakcyjności mężczyzny ma również wyraz twarzy oraz tembr głosu. (Adept: jeśli chodzi o tembr głosu to tutaj  ja osobiście leżę na całej linii, ale co z tego? Nadrabiam w inny sposób 🙂 ) Panowie wyglądający władczo i emanujący dumą są oceniani jako atrakcyjniejsi seksualnie w porównaniu z tymi, u których nie można odczytać wspomnianych cech. Jak udowodnili naukowcy z Uniwersytetu w Aberdeen, dużą wagę płeć piękna przywiązuje również do niskiego głosu. Jest on postrzegany jako atrakcyjny, a informacje, które przekazuje, są zapamiętywane dużo lepiej. Podłoże takiej sytuacji naukowcy upatrują w łączeniu przez kobiety tembru głosu z pożądanymi cechami mężczyzny.

Wzajemne dopasowanie

Ważną kwestią wpływającą na atrakcyjność, a tym samym kobiecy wybór partnera, jest również jego zaangażowanie w związek oraz wzajemne dopasowanie. Dotyczy to zarówno wyznawania podobnego system wartości, inteligencji czy zainteresowań. Czynniki te sprzyjają efektywnej komunikacji i harmonii w związku, co wpływa pozytywnie na relacje partnerów. (Adept: uwaga jak wyżej, do seksu z kobietą nie koniecznie musisz z dziewczyną mieć ten sam system wartości i harmonii, dużo ważniejsze jest napięcie seksualne, nie koniecznie akademicka A.S. )

Wiek

Wiek mężczyzny wydaje się również mieć dla kobiet znacznie. Jak wskazują badania, płeć piękna częściej wybiera nieco starszego partnera, gdzie zwykle różnica wynosi ok 3 lat. (Adept: Ja z obserwacji obstawiałbym nawet większe różnice 5-10 lat i więcej, choć to może być tylko moja subiektywna ocena) Przyczynę wspomnianego zachowania naukowcy upatrują w rosnącej wraz z wiekiem pozycji zawodowej mężczyzny oraz związanymi z nią zasobami zapewniającymi większe możliwości utrzymania rodziny na odpowiednim poziomie.

Inne cechy atrakcyjnego mężczyzny

Przy wyborze partnera, oprócz wyżej wymienionych cech, kobiety biorą pod uwagę również wiele innych czynników. Jednym z nich są posiadane zasoby. Mając na myśli zasobność, badacze twierdzą, iż nie musi ona oznaczać jedynie zasobności finansowej. Płeć piękna zwraca uwagę także na chęć mężczyzny do zdobywania wiedzy, która dopiero w przyszłości może przyczynić się do sukcesów zawodowych, jak również na jego ambicję, aktywność, pracowitość czy zaradność. Niebagatelny wpływ na atrakcyjność panów ma również ich pozytywny stosunek do dzieci, chęć i sposób spędzania z nimi czasu. (Adept: tak, jeśli myślisz TYLKO o stałym związku)

Należy jednak pamiętać, iż ogromną rolę odgrywa również własne przekonanie panów o swojej atrakcyjności seksualnej. (Adept: 1000% racji!!) Powoduje ono bowiem większą pewność siebie, co wpływa na postawę i zachowanie, które kobiety cenią i postrzegają jako godne uwagi.

Przedstawione powyżej wyznaczniki atrakcyjności prezentują jedynie w sposób ogólny spojrzenie nauki na atrakcyjność seksualną mężczyzn i sposób wyboru partnera przez płeć piękną.

Przede wszystkim należy jednak zauważyć, że każda kobieta posiada indywidualny typ mężczyzny idealnego, a podejmując decyzję o stworzeniu związku, bierze pod uwagę jeszcze wiele innych czynników niewymienionych powyżej.

Opracowała: dr n. med. Aleksandra Walczak

Literatura:

1. Strelau J.: Psychologia. Podręcznik akademicki, t. 3, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2002

2. Aronson E., Wilson T.D., Akert R.M.: Psychologia społeczna. Serce i umysł, Zysk i S-ka Wydawnictwo s.c., Poznań 1997

3. Buss D. M.: Psychologia ewolucyjna, Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, Gdańsk 2001

================================================================

OK, a teraz mój dalszy komentarz:

To o czym NIE JEST napisane w tym artykule to to, że atrakcyjność seksualna może być zbudowana także… słowami i dotykiem 🙂 Bardzo często jest tak, że jeśli nie jesteś klasycznym przystojniakiem, to nie wzbudzasz na starcie rozmowy z kobietą takich silnych seksualnych emocji. Dlatego musisz je rozwijać inaczej,  stopniowo, krok po kroku. I nie jest to kwestia TAK / NIE  tzn. jesteś atrakcyjny dla kobiety albo NIE. To wszystko się zmienia w czasie w zależności od tego co robisz, od tego co dzieje się w jej zyciu, ile ma lat, w jakim dniu cyklu ona jest, jakie emocje miała przed chwilą wczoraj, przedwczoraj. Ale to nad czym masz kontrolę to to co jej mówisz i robisz z nią.  A nie to czy jesteś jej wysnionym ideałem z bajki czy nie. Nad tym nie masz kontroli. Nad tym co robisz – masz i to dużą.

 

Tymczasem w tym artykule wszystko jest jak jing -jang, albo jesteś dla kobiety atrakcyjny seksualnie albo nie. Tymczasem w realnym świecie rzadko kiedy relacje K-M są albo białe albo czarne.

 

Słowami możesz stworzyć filtr atrakcyjności (czyli filtr przez który kobieta patry na Ciebie i Twoją atrakcyjność) tzn. sprawiasz, że stopniowo kobieta zaczyna patrzeć na Ciebie inaczej. Otwierają sie w jej głowie nowe opcje, a gdy się coś zaczyna tlić, to jest już wiele sposobów na to, aby napięcie seksualne rozniecić  i sprawić, żeby kobieta zaczęła patrzeć na Ciebie jak na swój seksualny stereotyp.

 

Kiedy kobieta przy Tobie zacznie czuć się seksualnie (a wcześniej tego mogła nie czuć) to zracjonalizuje swoje emocje na Twoją korzyść. Zda sobie sprawę, że to TY tak na nią działasz. Polecą natychmiast tzw. shit testy, ponieważ ona świadomie będzie wiedziała, że wcześniej jej nie pociągałeś, a teraz ona jest na Ciebie napalona. Kiedy zdasz jej testy, wszystko się wyrówna i ona padnie w Twoje ramiona… mimo, że wcześniej nie byłeś dla niej seksualny. Nie byłeś w jej typie!

 

Oczywiście nie z każdą kobietą Ci się uda, z wielu różnych powodów. Niektóre kobiety potrzebują trochę czasu i rozmowy, żeby się rozkręcić. Inne potrzebują bodźców słownych, dotyku, zmiany emocji, zmiany kontekstu „randki”, uświadomienia sobie swoich potrzeb. Kobiety często są w różnych stanach emocji w ciągu dnia. W momencie jej poznania możesz nie być jej seksualnym stereotypem, bo Ciebie dobrze nie zna, ale jeśli będziesz miała czas i umiejętności, to słowami zmienisz jej postrzeganie Ciebie. Na tym bazuje uwodzenie.

 

Tak naprawdę to uwodzenie zaczyna się w momencie, kiedy kobieta mówi NIE 🙂

To o czym mówiono w tym artykule to fizyczna atrakcyjność.

Przyciąganie fizyczne to najczęstszy sposób na dobieranie partnerów życiowych, głównie przez mężczyzn, ale też i kobiety. Na nasze szczęście, kobiety jednak rzadziej polegają na przyciąganiu fizycznym (wygląd i fizyczne cechy mężczyzny).

 

Na początku kobieta Ciebie w ogóle nie zna. Ale stopniowo zaczyna się budować Twój wizerunek w jej oczach. Poprzez np. demonstrowanie DOMINACJI (dominujących, męskich zachowań), seksualnej, atawistycznej mowy ciała, przechodzenia jej testów, stopniowe wprowadzanie seksualności do rozmowy (nie jest atrakcyjne seksualnie zbyt wczesne wyciągnięcie penisa ze spodni i pokazania kobiecie), odpowiednie bezpośrednie demonstrowanie zainteresowania, uświadamianie kobiecie jej potrzeb i zdejmowanie z niej etykietki zbyt łatwej, usuwanie problemów logistycznych (kobieta nawet zainteresowana Tobą może nie chcieć publicznie i jawnie pokazywać swojego zainteresowania), poprzez stopniowe, krok po kroku tworzenie jej uległości wobec Ciebie.

 

W tym akademickim artykule pokazano jak widzi AS badacz-teoretyk, profesorek psychologii, omawiano to co pokazuje chłodna, logiczna analiza. Ale uwodzenie kobiety NIGDY nie odbywa się w laboratorium psychologa, tylko w dynamicznie zmieniajaącym się środowisku. Dlatego taka analiza (jak w tym główno nurtowym) artykule może być tylko małym przybliżeniem do tematu Atrakcyjności Seksualnej.

 

Słyszałeś powiedzenie Seksowny Brzydal? 🙂

 

Ja widuję co jakiś czas sytuacje, które przeczą temu co jest napisane w tym artykule. Widzę niskiego, brzydkiego faceta, z bardzo ładną dziewczyną.

 

A wiesz dlaczego ? Bo akademicko i płytko rozumiana Seksualna Atrakcyjność (w rozumieniu psychologów i zwykłych kolesi) to nie wszystko, jeśli chodzi o uwodzenie kobiety.

 

CDN.

Pozdrawiam

Adept

Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

5 komentarzy
 1. Avatar
  tomasz

  Teoria teoria. Doszukuje sie artykułów w którym następuje rozdrobnienie tych cech atrakcyjnego mezczyzny, sposob ich „nauczenia” i ukazania, kiedy nie ma sie tego wyglądu. Konkrety co i jak, przepis, nie zaprzeczanie.

  29 lipca 2014 at 04:21 - Odpowiedź
 2. Avatar
  pako rabane

  ciekawy material marcinie
  czekam na

  29 lipca 2014 at 07:31 - Odpowiedź
 3. Avatar
  Tristan

  Tak naprawdę, to wszystko jest ważne. Zdecydowanie lepiej wypadnie gość, który ma super wygląd i cechy alfa niż jakiś mało atrakcyjny facet z super gadką. Dlatego to co można poprawić w sobie, a więc wygląd zewnętrzny, muskulaturę i sposób bycia należy cały czas ulepszać. Sama gadka nie wystarczy.

  29 lipca 2014 at 14:58 - Odpowiedź
  • Adept

   Doświadczenie pokazuje , że sama „gadka” wystarczy. Gadka w sensie umiejętności uwodzicielskiej komunikacji. Natomiast na pewno łatwiej jest, gdy Twój wygląd jednak nie jest odpychający 😉

   30 lipca 2014 at 07:48 - Odpowiedź
 4. Avatar
  Ghost

  Dobra wchodzę tu czasem i czytam, ale generalnie mam średni zapał do uwodzenia choć kobiety lubię bardzo, wiem że popełniam głupie błędy gdybym opisał to co mi się ostatnio przydarzyło pewnie bym trafił do kolejnego artykułu ADEPTA pt. NIE RÓB TAK JAK TEN LAMUS:). Zwykle (choć to nie św. doktryna ) poznaje kobietę słyszę albo w realu ( Tak zdarzy mi się w realu próbować podrywać ) . albo w necie czyta, nie jestem w moim typie. Generalnie czasem tu coś komentowałem, nigdy nie obrażając ludzi …. ale był taki czas kiedy czytałem, czytałem i czytałem i wydawało mi się , że już wiem. Wiecie co niektóre myczki z książek da się nawet zastosować zaraz na wstępie nie robiac nic od siebie i działa!! Tylko , że nie majać pewności siebie , której np. ja dziś do końca nie mam nie zdziała cie wiele. Czytanie jest jak mapa…. ale to nie jest droga. Dlatego ja staram się teraz więcej wychodzić bawić się tym dla mnie to zabawa. PS. BĘDĘ PIERWSZY CO WAM SIĘ TU POCHWALI JAK PODERWE KOBIETE GODNĄ UWAGI . Na razie to robię podejścia itp.. mimo wydaje mi się dużej wiedzy jaką posiadam to jestem w tej dziedzinie totalnie zielony. Zwłaszcza wtedy kiedy kobieta zachowuje się tak jak ja tego zupełnie nie przewidziałem. Nie daj Cie sobie wymówić, że nie zacznie cie bo nie ma Cie szkolenia , choć ja sam for fun bym się wybrał , nie daj cie sobie wmówić, że to musi być np. 7.09.2024 żeby zacząć bo nigdy tego nie zrobi Cie .. Masz trudno każdy ma ja np. jestem kulawy niepełnosprawny , ale próbuje baawie się tym.
  Pozdrawiam wszystkich , pozdrawiam Adept (być może kiedyś spotkamy się na szkoleniu , ale najpierw muszę zebrać kase)

  8 sierpnia 2014 at 06:34 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"

Pobierz Gotową Formułe Uwodzenia Słowami

 • Gotowe Teksty na Rozmowę z Kobietą
 • Triki Seksualnego Dotyku i Kontaktu Wzrokowego
 • Seksualne Wzorce Tekstów na Niedostępną Kobietę
Close this popup

Twój Email Jest Bezpieczny. Nigdy go nikomu nie przekażę

Przeczytaj poprzedni wpis:
Czy Seks Jest Dla Ciebie Łutem Szczęścia?

W umyśle wielu kolesi tkwi przekonanie, że jak facet uprawia seks, to znaczy, że mu się poszczęściło. Po prostu miał...

Zamknij