Jak Podtrzymywać Motywację Po Szkoleniu?

Być może słyszałeś już o tzw. „Efekcie szkolenia”, część kursantów przeróżnych szkoleń z rozwoju osobistego jest nakręcona przez pewien czas, a potem ich entuzjazm opada i wracają do swojego starego życia.

 

Dzieje się tak ponieważ zainwestowali  w szkolenie pieniądze, czas, emocje, swoją siłę woli, entuzjazm. Dodatkowo jeśli było to szkolenie z uwodzenia to przeżyli często wiele nowych sytuacji, wyszli ze swojej strefy komfortu. Obecność innych kursantów i trenerów działała mobilizująco. Nowe, zaskakujące sytuacje z kobietami, pocałunki, seks, coś czego wcześniej nie doświadczali lub było tego mało, a teraz przeżyli w ciągu kilku dni więcej niż przez całe swoje życie. To daje olbrzymi ładunek nowych emocji.

Można by powiedzieć nawet, że mieli czasem seks „na wyrost”.  Nie z powodu wzrostu swoich realnych umiejętności, ale raczej na fali entuzjazmu.

 

Po powrocie ze szkolenia, samotni w swoim starym otoczeniu, wśród znajomych nie rozumiejących tego co robią, mogą opaść…

Demotywujące teksty rodziców, znajomych,  brak obecności  trenera, który pomagał i nakręcał, praca, studia, inne życiowe tematy… to wszystko może (nie musi) sprawić, że kursant osiada w miejscu.

 

Dlatego podam Ci teraz kilka wskazówek, jak uchronić się przed efektem spadku umiejętności i energii po szkoleniu.

 

1. Po szkoleniu rozejrzyj się za dobrym wingiem. Najlepiej jak mieszka dość blisko Ciebie, jest entuzjastyczny, ma poczucie humoru, jest fajnym, chętnym do rozwoju kolesiem. Nie trać czasu na nieszczęśliwych teoretyków z for internetowych. We dwóch, trzech będziecie się mogli nawzajem motywować i nakręcać na podryw. My tak razem robiliśmy jako grupa  Warsaw Lair (Adventurer, Solid i ja)  i dobrze na tym wyszliśmy.

 

2. Na szkoleniu koncentruj się na procesie podrywu, na tym co się dzieje, jaki masz feedback od kobiet i co możesz ulepszyć. Nie wpadaj w obsesję poszukiwania sukcesów (seksu, znalezienia dziewczyny) na szkoleniu. Ważniejsze jest rozwinięcie umiejętności dających Ci sukcesy długoterminowo, niż już od razu na szkoleniu.

 

3. Szkolenie ma tę WIELKĄ zaletę, że trener może wychwycić Twoje błędy, których sam byś NIGDY nie odkrył w sobie.  Dlatego jeśli masz wybrać pomiędzy spędzaniem godziny czasu z jedną kobietą, to lepiej jak w tym samym czasie porozmawiasz z kilkoma kobietami, nawet tylko po kilka minut.  Zdobędziesz o wiele więcej cennego doświadczenia i popełnisz więcej błędów, które będą wychwycone i będziesz w stanie je usunąć.

 

4. Zamiast tracić czas na obserwowanie lub krytykowanie tego co robi kolega skup się na sobie i na dobrej zabawie.

Liczysz się tylko Ty. Nie to, czy kolega pocałuje dziewczynę, tylko czy Ty to zrobisz. Jesteś po to na szkoleniu, żeby zmienić swoje życie, anie obserwować jak zmienia się życie kolegi z ławki.

 

5. Zapomnij o pozwoleniu sobie na “czas na przyswojenie tego całego materiału”. Zacznij działać NATYCHMIAST po powrocie do siebie. Choćby w internecie. To jeden z największych błędów absolwentów szkoleń. Odłożenie na później działania w imię “ułożenia sobie wszystkiego w głowie”. Zrób sobie przerwę od studiowania teorii i zacznij robić choćby najprostsze ćwiczenia w terenie. Pęd który nabrałeś na szkoleniu nie podtrzymany działaniem – opadnie.

 

6. Odrzuć nierealistyczne oczekiwania, że każda dziewczyna da Ci numer, umówi się, prześpi itd. Skup się na przeżywaniu sytuacji z kobietami i rozwijaniu siebie.  Skup się też na sukcesach. Jeśli olało Cię 9 kobiet, a z 10-tą miałeś seks, to skupiaj się na tej jednej, udanej relacji. Ci, którzy oczekują, że każda kobieta ich polubi, szybko dostają gonga “między oczy” od rzeczywistości i zniechęceni poddają się.

 

7. Zawsze doceniaj to co sam osiągnąłeś. W jakiejkolwiek dziedzinie. Spójrz czasem na swoją przeszłość, na małe sukcesy i zacznij z nich być dumny. To Twoje życie 🙂

pozdrawiam

Adept

 

ps. powyższe wskazówki odnoszą się do szkoleń z uwodzenia, ale także i do innych z zakresu rozwoju osobistego.

 

 

Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

3 komentarze
 1. Avatar
  waldek

  z tym wingiem to nie wiem gdzie go szukac , sprawdzalem roznych ale jakos zawsze mieli ten sam problem:
  1) byli niezainteresowani wiekszoscia kobiet
  2) nie traktowali wyjsc jako nauki
  3) gdy pojawiala sie sama dzizewczyna to wpierdalali sie lub jak pojawialy sie inne to tez robili podobnie i zabiegali o nie i rywalizowali
  szukalem winga w klubie … co z tego ,ze rozpoznawalem go po trzymaniu szklanki u boku skoro nie umial koles nawet odezwac sie do dziewczyny
  moim zdaniem winga jest trudno poznac a graczy jest full ale to nie sa gracze ale wpierdalacze …

  24 sierpnia 2013 at 11:39 - Odpowiedź
  • Avatar
   tee.love

   Haha waldek Adept pisze o tobie w 1 punkcie.
   Przeczytaj jeszcze raz:

   ” Najlepiej jak mieszka dość blisko Ciebie, jest entuzjastyczny, ma poczucie humoru, jest fajnym, chętnym do rozwoju kolesiem. Nie trać czasu na nieszczęśliwych teoretyków z for internetowych.”

   3 września 2013 at 10:21 - Odpowiedź
 2. Avatar
  EurpeanMan

  Świetny artykuł Adept. Ja również nie mogę znaleźć konkretnego wingmana.

  10 września 2013 at 18:23 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"