Jak Się Odkochać – Usuwamy Nieszczęśliwa Miłość

Jak się odkochać, kiedy cierpisz po rozstaniu? Jak się odkochać, gdy nieszczęśliwa miłość nie daje żyć?

 

Część moich czytelników zwraca się do mnie tym z pytaniem „jak się odkochać po rozstaniu?” w różnych ciężkich momentach ich życia. Jak przestać o kimś myśleć? Nieszczęśliwa miłość dotyka chyba każdego – prędzej czy później. To jest niemal pewne jak śmierć i podatki.

 

Nie policzę sam, ile razy słyszałem już teksty „czas leczy rany, nie można tego zmienić, to musi samo przejść” itp.  To prawda, umysł sam wie jak się odkochać, ale w naturalny sposób trwa to bardzo długo. Kłopot w tym, że nieszczęśliwa miłość, czy rozstania dwójki osób są na ogół bardzo ciężkim przeżyciem dla jednej ze stron (albo i dwóch). Są ludzie, którzy potrafią cierpieć miesiącami, a nawet latami. Niekiedy takie emocje są przeszkoda dla jednej ze stron, która niepotrzebnie cierpi po odejściu bliskiej osoby. Cierpi, wierząc, że „serce nie sługa” i „pewne rzeczy trzeba przeczekać, bo same przejdą”. Ale nieszczęśliwa miłość wcale nie uszlachetnia, tylko wyniszcza psychikę. No i co jeśli te rzeczy „same” miesiącami wcale nie przechodzą?
A jeśli nawet nie cierpią, to ciągłe wspomnienia i „wirtualna obecność ex” w myślach, skutecznie przeszkadza w nawiązaniu nowej znajomości.

 

Całkiem niedawno miałem przypadek, gdzie mój znajomy przez 2 lata próbował poderwać dziewczynę, która traktowała go tylko jako kolegę. Widywali się mniej więcej raz w miesiącu. I stało to w miejscu. Któregoś dnia ta dziewczyna zgłosiła (mój kumpel ją wysłał do mnie) się do mnie na sesję coachingową odkochiwania. Twierdziła, że ciągle ma jednego faceta „w głowie” i mimo, że bólu już nie czuje, to jednak ciągle go rozpamiętuje. Nieszczęśliwa miłość się skończyła, ale… na podświadomym poziomie ciągle blokowała nawiązywanie nowych relacji. Zrobiłem jej dwie sesje i wspomnienia znacznie osłabły. Po tygodniu lub dwóch przespała się z moim znajomym i teraz spotykają się razem. Jak z nią po wszystkim o tym rozmawiałem, to przyznała, że przed sesją ze mną, każdy mężczyzna którego spotykała w życiu, był w jej myślach przesłaniany przez obraz jej byłego faceta z PRZED PONAD 2 LAT !

Podobnie jest, gdy zauroczysz się w kimś, ale ona nie odwzajemnia Twoich uczuć. Brak wzajemności ze strony kobiety, którą pragniesz,  czy zerwanie z dziewczyną – to sytuacje, w których rozpacz potrafi totalnie zakłócić emocjonalną równowagę i zniszczyć psychikę. Po pewnym czasie smutek i rozpacz prowadzą do depresji. Miłość to uczucie, które powinno uskrzydlać, rozwijać  i wzmacniać. Powinno dawać poczucie szczęścia i harmonii. Rozstanie, odrzucenie, zerwanie, które trwa długo ponad miarę i przeszkadza w życiu i znalezieniu innej kobiety, powinno być usunięte jak najszybciej. Wiele osób jednak nie zna skutecznych metod i nie wie jak się odkochać. Jeśli miesiącami czujesz żal i stratę, czy idealizujesz swoją byłą, to tylko tracisz czas swojego życia.

jak się odkochać - nieszczęśliwa miłość

nieszczęśliwa miłość

To dość typowy przypadek z mojej praktyki.

I co ciekawe część z facetów dochodzi do pewnego punktu z kobietą, w którym NIC NIE IDZIE, co nie zrobią to dziewczyna ich „odpycha”. Czasem to błąd w etapie kwalifikacji, czasem za mało komfortu i zaufania, czy „chemii”, „atrakcyjności” , ale bywa też tak, że kobieta w głowie ma jeszcze swojego byłego i nie wie jak się odkochać. Nie wie jak przestać o kimś myśleć. Jak zlikwidować smutek, żal, rozstrój nerwowy.

Więc jak się odkochać?

 

Są według mnie dwie drogi. Jedna średnio skuteczna, druga  bardziej.

Jak się odkochać – metoda świadoma:

1.  Zrywasz „chirurgicznie” kontakt z ex, serio. Pełne urwanie jakiegokolwiek kontaktu. Nie podglądasz jej na FB. Jesli nie dajesz rady to usuwasz ją ze znajomych.

2. Usuwasz rzeczy , które Ci ją/jego przypominają np. fotografie, pamiątki, nagrania video, smsy itp

3.  Skupiasz swoją świadomą uwagę na wszystkim innym tylko nie na ex. Czy to praca, hobby, zajęcia sportowe czy cokolwiek innego. Coś co pozwoli Ci się skoncentrować na czymś innym niż myśli o ex. Skupiasz się w ciągu dnia na robieniu rzeczy kompletnie nie związanych z nią

4. Nie słuchasz „waszej” muzyki, ani nie robisz nic co Ci o niej przypomina.

5.  Nie wypytujesz znajomych o nią, nie wymyślasz sposobów na „przypadkowe” spotkania u znajomych

6.  Poznajesz nowe kobiety i chodzisz z nimi na spotkania/randki. „Wyjątkowość” Twojej ex często szybko opadnie. Tak samo – spotykasz się z nowymi ludźmi i odświeżasz stare znajomości.

7. unikaj spędzania czasu samotnie, ważne jest abyś zajął swój umysł czymś innym niż ona

8.  nie odpisujesz na żadne jej smsy ani wiadomości typu „Hej czy wszystko u Ciebie dobrze, dajesz radę?”. Zero kontaktu.

9. Kiedy pojawiają się w głowie myśli i fantazje o tym, jak to byłoby cudownie, gdyby ona jednaka wróciła – to natychmiast ucinasz ten myślotok i zaczynasz robić coś innego, inną czynność. Weź kartkę, długopis i wypisz to wszystko, co ci się w tej osobie nie podobało. Wyobraź sobie jak przez najbliższe miesiące i lata musiałbyś to wszystko znosić. To jest prostsza metoda na to jak się odkochać, ale mniej skuteczna niż metoda podświadoma.

 

Nieszczęśliwa miłość >> jak się odkochać – metoda podświadoma (głęboka)

Polega na nieco „mechanicznej” zmianie myśli i odczuć kinestetycznych związanych ze wspomnieniami z ex. Dokonujemy tutaj pracy na głębszych „podświadomych” procesach w głowie odpowiedzialnych za emocje związane z zakochaniem.

Za pomocą przeróżnych technik nlp, hipnozy, huny, IEMT, regresji, CT itd. Niwelujesz emocje pojawiające się w myślach związane ze wspomnieniami ex. „Uczysz” umysł sposobu jak się odkochać, jak  zmienić postrzeganie tej osoby na kom[pletnie neutralne. Jest to metoda dużo mocniejsza (i skuteczniejsza), bo działasz u źródła problemu (nieświadome procesy myślowe) i na głębszym poziomie emocji (i podświadomości).

Nie chodzi tu o usuwanie wspomnień, amnezję itp. (jak się wielu osobom błędnie wydaje), ale osłabienie ich wpływu, sprawienie aby osoba zaczęła patrzeć na wspomnienia ex z większego dystansu. Czyli innymi słowy, żeby w swojej głowie np.”odsunąć te myśli” oraz sprawić, aby były nieistotne. Zauważ czytelniku, że nasz umysł SAM TEŻ TO POTRAFI ROBIĆ. Umysł sam wie jak się odkochać. Jeśli byłeś kiedyś zakochany, a teraz już nie jesteś, to znaczy że Twój umysł dokonał SAM tej pracy. Umysł zna procedurę, wie jak się odkochać. Trwa to jednak kilkadziesiąt razy dłużej niż musi. Tak jak i sama nieszczęśliwa miłość – nie musi to tyle trwać. Można to wielokrotnie przyspieszyć.

 

Nie chcę tu pisać jak dokładnie to robię, bo jest to poniekąd moja tajemnica zawodowa. Ale jeśli będzie zainteresowanie tym tematem to nieco go rozwinę.

Adept

 

ps. Ciekawostką jest fakt, że często podczas procesu odzyskiwania swojej byłej ( http://JakOdzyskacByla.pl ), przydaje się ta technika, ale nie w celu „zapomnienia o byłej”, tylko w celu przyhamowania negatywnych emocji, rozpaczy, stresu związanego z byłą. Nieszczęśliwa miłość musi być opanowana do pewnego stopnia. Ponieważ jeśli nie wiesz jak się odkochać i jako facet jesteś cały roztrzęsiony na myśl o swojej byłej dziewczynie, to na 90% nie uda Ci się jej odzyskać. Musisz przyhamować swój żal, desperację, smutek, nerwy podczas rozmów z nią. I do tego przydają się też NIEKTÓRE techniki odkochiwania.

Jeśli nie wiesz jak się odkochać, to zacznij od listy punktów z metody świadomej.

 

To był wstęp do tematu jak się odkochać i nieszczęśliwa miłość.

Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

3 komentarze
 1. Avatar
  Marcin

  Witaj, poruszyłeś bardzo użyteczny temat nie tylko w kwestiach związkowych. W życiu nie raz blokują nas jakieś wspomnienia/sytuacje przez co wpływają na całokształt. Rozwiń w miare możliwości ten temat 🙂

  6 stycznia 2013 at 15:06 - Odpowiedź
 2. Avatar
  Piotr

  bardzo ciekawy i pouczający temat, w moim przypadku czas i kolejna dziewczyna zrobiło swoje 🙂 a co jeśli jestem z dziewczyna która jest bardzo zakochana ale ja nie, ona uważa mnie za tego jedynego… Co robić aby zmniejszyć jej uczucia do mnie… ?? Może jest jakiś sposób aby ona sama zrozumiała ze to nie ma sensu?? Nie chce żeby zbyt mocno cierpiała. Co w takiej sytuacji zrobić??

  13 maja 2013 at 18:08 - Odpowiedź
 3. Avatar
  Piotr2

  Bardzo ciekawy artykuł!
  Czy mógłbyś rozwinąć metodę podświadomą?
  Super też jak by się udało odpowiedzieć na pytania przedmówców 🙂

  14 listopada 2016 at 23:21 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"