7 Zasad Jak Komplementować Dziewczynę – Komplementy dla Dziewczyny

komplement

Usłyszałem już chyba każdą teorię na temat komplementów. Zarówno te mainstreamowe i te pochodzące z uwodzenia. Jest tyle „legend” na temat mówienia komplementów, że początkujący zupełnie się w nich pogubi. Dlatego dziś chcę uporządkować temat komplementów. Powiem Ci co (wg mnie) działa najlepiej i kiedy. Zakładam, że mówiąc dziewczynie komplement chcesz wywrzeć na niej wrażenie, sprawić żeby Cię polubiła, albo żeby rzuciła Ci się na szyję z okrzykiem „O mój Boże, normalnie jak mnie faceci komplementują to ich ignoruję, ale Ty mówisz to w taki sposób, że od razu chcę się z Tobą bzykać i być Twoją suczką!”. Ok, chyba fantazja mnie trochę poniosła 🙂  Tak czy siak, chcesz aby komplement pozytywnie wpłynął na dziewczynę, zgadza się? No to musisz poznać kilka reguł:

__
1.  Komplement w związku vs komplement w podrywie.

Inny wpływ ma komplement mówiony w związku (kiedy oboje siebie pragniecie i darzycie uczuciami) a ZUPEŁNIE inny na etapie podrywu. W drugim wypadku komplementowana kobieta nie łączy komplementu (uczucia z nim związanego) z osobą komplementującego. Komplement jest formą pokazania kobiecie swojego zainteresowania. I to jest dobre TYLKO wtedy, gdy kobieta jest Tobą już wstępnie zainteresowana. Jeżeli kobieta nie jest w ogóle Tobą zainteresowana (w sensie romantycznym lub seksualnym), to komplement łechce jej ego, ale nic poza tym się nie dzieje. To dość częste zjawisko, gdy wykazujesz ZBYT DUŻE zainteresowanie dziewczyną i w dodatku — jest to źle okazywane zainteresowanie (np. banalny komplement) i w złym momencie (ona jeszcze nic do Ciebie nie czuje). Najlepiej jeśli Twój komplement jest zbalansowany z jej rosnącym zainteresowaniem Tobą i mówisz go zaraz po tym, gdy ona zrobiła czy powiedziała Tobie coś miłego. Albo gdy właśnie widzisz oznaki jej zainteresowania. Wtedy komplement (po tym jak ona już włożyła jakiś wysiłek) będzie przez nią o wiele chętniej zaakceptowany. Ona poczuje, że zasłużyła na niego.

Sednem jest właściwe wyczucie czasu dla komplementów. Ponieważ jeśli ZACZNIESZ podryw od komplementów, to nie możesz ich użyć później, na końcu. Nie możesz się wtedy nagle „odkryć” jaka to ona jest wspaniała. Prawienie kobietom komplementów „za nic” psuje podryw, zaburza równowagę emocji między wami, daje jej od początku poczucie bycia nagrodą, a to nie wróży dobrze na początku podrywu.

Zawsze możesz to poprzedzić np. tak „Nie stań się zarozumiała, ani nic w tym rodzaju, ale właśnie zauważyłem, że właściwie jesteś bardzo ładną dziewczyną. Lubię, jak Twoje włosy  spływają Ci po ramionach” albo inne wersje zdania powyżej „Nie stań się zarozumiała….”   „…Wow, muszę jednak przyznać, że jesteś całkiem bystra” lub „…Kocham twój śmiech ma w sobie tyle radości” czy cokolwiek… coś, co właśnie dostrzegłeś.

_

2. Im bardziej kobieta jest ładna i świadoma swojej atrakcyjności tym bardziej komplement musi dotyczyć jej charakteru i odwrotnie.

To stara i smutna prawda. Jeżeli kobieta jest piękna to o tym, że ma piękne oczy, że jest piękna i seksowna, słyszała już od 100 facetów przed Tobą. To dla niej nic nowego, wzruszy tylko ramionami. Kobieta musi chcieć Twego komplement, aby on wzbudził  w niej emocje. Lepiej jeśli komplement jest szczerym wyrazem uznania, za coś co Tobie się spodobało w niej (najlepiej w jej zachowaniu lub osobowości). Kobieta mniej atrakcyjna (lub mniej świadoma swojej urody) będzie chciała słyszeć więcej o jej urodzie. Choć może też nie dać Ci wiary, pomyśleć że ją okłamujesz. Nie staraj się na siłę jej przekonać. Moje doświadczenie pokazuje, że lepiej wtedy powiedzieć np. „oj faktycznie, dopiero teraz zauważyłem że jesteś niewiarygodnie brzydka, cofam mój komplement, jesteś taka gruba, ważysz pewnie 200kg prawda?” itp. Mówisz to w zabawny i ironiczny sposób, a to rozładowuje u niej napięcie. O dziwo kobietom łatwiej zaakceptować to, że są brzydsze niż to że są ładniejsze 🙂  Czasem można też komplement przeforsować siłą, ale nie chcę o tym pisać, bo wielu nowicjuszy źle to zrozumie i będzie potem mi płakać „Adept, powiedziałem to tak jak pisałeś o forsowaniu komplementu i się z nią pokłóciłem 🙁 Dlaczego? Adept dlaczego??”

Reasumując:  komplementy typu „Jesteś najpiękniejszą kobietą jaką kiedykolwiek widziałem” czy „Jesteś najpiękniejszą kobietą w tym klubie” nie są warte tlenu jaki zużyłeś na ich powiedzenie.

 

3.  Komplement wykonany prawidłowo łączy was oboje, nie dotyczy tylko jej.  Powinien być o tym, jak ona działa na Ciebie, a nie być stwierdzeniem faktu jej atrakcyjności.

Jeżeli miałbyś powiedzieć kobiecie, że jest seksowna w ten sposób: „Ale jesteś seksowna” albo: „Ale jesteś piękna”, to ona może Ci odpowiedzieć: „Nie, nie jestem” albo: „Nie uważam tak”. I stoisz w miejscu. Tutaj nie chodzi o nią, tylko tak naprawdę o Ciebie. Czyli mówisz jej o tym, co uznajesz Ty osobiście za atrakcyjne w niej, np.: „Hej, naprawdę uważam, że Twoja pewność siebie jest seksowna, to pociąga mnie w kobietach”. Mówisz, że takie kobiety powodują coś w Tobie, jakieś magiczne dreszcze. Przekazujesz tak, że chodzi o Ciebie. O to, co Ty uznajesz za atrakcyjne, a nie ona. Pokazujesz poniekąd swoje standardy i preferencje.

Zapamiętaj to na zawsze, cokolwiek nie wyczytasz w Cosmo, Playboyu czy w CKM.  Twoim zadaniem nie jest przekonywanie jej, że jest seksowna, ona pewnie to wie, tylko mówienie, że TY uważasz, że coś w niej jest seksowne. Jak to odbierasz i jak się z tym czujesz. Jakie emocje ona w Tobie wywołuje, a to już zupełnie inna rzecz od zwykłego stwierdzenia: „Jesteś seksowna”.  Na przykład, weź ją za rękę i powiedz, „Lubię takie pierścionki jak u Ciebie. Mówią mi one, że jesteś kobietą z klasą. Niektórzy ludzie wierzą, że niektóre pierścionki mają one magiczne właściwości…”.

„Lubię sposób, w jaki poruszasz się na parkiecie. Twój taniec wzbudza dreszcze w moim sercu / we mnie”.

„Uwielbiam ręce takie jak twoje, myślę że Bóg je stworzył do robienia masażu pleców.”

 „Twój ton głosu w niesamowity sposób wprawia moje serce w drżenie…” 

„Jest w tobie coś, co mnie podnieca, może jestem łatwy, nie wiem, ale to mi się podoba”.

ps. Poza tym znacznie lepszy jest komplement na temat tego jak ona się ubiera, jak demonstruje swoim szalikiem swoją osobowość, atrakcyjność, kobiecość niż powiedzenie jej, że ma fajny szalik.

___

4. Najlepiej jeśli komplement jest takim jaki ona chce otrzymać i jest ZBIEŻNY z tym co ona sama myśli o sobie w tej kwestii.

Jeśli ona bawi się  origami, jest to jej pasja, to komplement dotyczący tego będzie znacznie lepiej przyjęty niż jakikolwiek ogólny. Jeśli ona opiekuje się zwierzętami, jest wolontariuszką w przytulisku, to na pewno chce być za to doceniona. Niech to będzie wyraz Twojego uznania dla niej jako kobiety z pasją, kobiety opiekuńczej itp.

___

5. Komplement ma pokazać Twoje unikalne SEKSUALNE zainteresowanie nią jako kobietą

Chcesz, aby komplement był unikalny, ale jeszcze lepiej, gdy pokazuje on Twoje UNIKALNE ZAINTERESOWANIE nią jako unikalną DZIEWCZYNĄ, a nie ogólnie seksem. Słowami najlepiej wychodzi, jeśli mówisz że jakieś zachowanie lub jej cecha Cię w niej pociąga. Albo że coś w niej jest seksowne i W UNIKALNY  SPOSÓB działa na Ciebie. Zapamiętaj te dwa słowa: „seksownie” i „unikalnie”. Wprowadzając je w tym momencie rozbrajasz ją i część jej ewentualnych obaw np. że mówisz to każdej dziewczynie itp.

Np. „muszę Ci powiedzieć, że Twój uśmiech jest bardzo unikalny… i seksownie rozpromienia Twoją twarz”.

Na ogół na początek, jeśli już mówisz komplement, to powinien on dotyczyć czegoś nieseksualnego, ale na randce lub w późniejszej rozmowie, możesz już bardziej docisnąć pedał. Możesz mówić „Hmmm, sposób w jaki opowiedziałaś tą historię jest naprawdę seksowny…” , „Sposób w jaki się uśmiechasz jest naprawdę seksowny…”, „To spojrzenie było naprawdę seksowne, podoba mi się sposób w jaki na mnie patrzysz”.  Słowo „seksowne” jest po prostu seksowne 🙂 Nie bój się go używać. Tylko nie w formie „laska, ale  jesteś seksowna”. TO nie jest unikalne, to jest szablonowe. Inne przykłady:  gdy spotykam się już na randce i dziewczyna jest już zainteresowana, to często mówię „No proszę… muszę przyznać, że seksownie wyglądasz w tym stroju kusicielko, nie wiem czy będę mógł się Tobie oprzeć… widzę, że odkryłaś dobry sposób, aby mnie poderwać, ale najpierw może wypijmy kawę, abym był trochę łatwiejszy :)”. Dajesz jej w zabawny i subtelny sposób do zrozumienia, że ona cię pociąga i chcesz z nią uprawiać seks. I tym lepiej ci idzie, bo ona od teraz też już może się otworzyć seksualnie na Ciebie. Małymi krokami zaczynasz tworzyć kontekst Ciebie i jej otwierających się seksualnie na siebie.

Jeszcze inny przykład randkowy: „kolor Twoich ust jest niezwykle kuszący, budzi we mnie pewne niegrzeczne myśli”. Co tu powiedziałeś?

 1. ona ma dobry gust i wyczucie kolorów szminki
 2. doceniasz to ile ona wkłada aby się podobać
 3. patrzysz na jej usta i chcesz / będziesz chciał ją pocałować
 4. ona Cię kusi

Tyle dobra w jednym zdaniu 🙂

___

6.Komplement to nie wszystko.
Problemem facetów często jest to, że mówią dziewczynie, że fajnie wygląda i milkną, nic się nie dzieje, cisza. Tak jakby oczekiwali, że ona teraz uklęknie i rozepnie im rozporek  (Tak się często dzieje, ale tylko w filmach porno). Ona wtedy mówi: „aha, ok” (cisza). I jesteś dalej w tym samym miejscu albo jest teraz dziwny moment w rozmowie. A tu chodzi o to, że dajesz jej znać, że jest fajna, tak jakbyś robił to mimochodem. Rzucasz komplement i rozmawiasz dalej na inny temat. Na luzie, bez strasznego ciśnienia.

Pamiętaj też, że komplement ma pochodzić z miejsca męskiej mocy, a nie z miejsca błagania o jej akceptację i chęć przypodobania się jej. Mówisz komplement nie tonem proszącym, żeby cię polubiła, tylko jesteś zabawny, bawisz się tym i lubisz ją jako osobę.

___

7. Gdy masz pustkę w głowie i ze stresu nic w kobiecie nie umiesz dostrzec (jeszcze)

Pod wpływem stresu zamiast zauważyć, że jej bluzeczka ma unikalne wzory, czy też jej fryzura jest nieortodoksyjna, to (jako ostatnią deskę ratunku) możesz użyć ogólnych  komplementów na temat:

 • jej energii, aury, jej wibracji, która Ci się podoba
 • jej mowy ciała, pozytywnego nastawienia  j.w.
 • jej zainteresowań (jeśli poznajesz ją np. na treningu) j.w.
 • na temat jej wyobraźni, umysłu np. „Wyglądasz mi na osobę, która ma niesłychanie elastyczny i twórczy umysł.” „„Twoje spojrzenie mówi mi, że jesteś osobą mega pozytywną i kreatywną, to mi się podoba, bo…”, „To intrygujące, bo wydaje mi się że masz kreatywną wyobraźnię, a nawet lubisz się bawić swoją wyobraźnią i jesteś powiązana z jakąś formą sztuki”

To tyle tytułem wstępu. Jak komplementować kobietę można by mówić jeszcze długo i namiętnie. Można by mówić o łączeniu komplementu z zabraniem, o negach łączonych z komplementami, o forsowaniu komplementów, odbieraniu i kalibrowaniu komplementów, o właściwym timingu (na ogół nie możesz wyskakiwać z nim nagle z dupy), o tym co komplementować w ubraniu kobiety, a co nie. O żartobliwych i ironicznych komplementach, o komplementach zaszytych w inne. o typach kobiet i komplementach pasujących do odpowiednich typów. Komplementach rozpoczynających rozmowę (otwarcie), na randce i w łóżku. Ufff, jest tego dużo. Ale to już bym musiał napisać mały ebook. Na początek tytułem wstępu wystarczy Ci to co tu napisałem o komplementowaniu kobiety.

Adept


Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

14 komentarzy
 1. Avatar
  Robert

  Bardzo dobry artykul, mysle ze trafiles w sedno.

  2 sierpnia 2017 at 10:58 - Odpowiedź
 2. Avatar
  witek

  Dobry art! i równie dobry pomysł na Ebook 🙂

  2 sierpnia 2017 at 15:11 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   Niestety, ale nie planuję ebooka o samych komplementach. Najczęściej tworze poradniki o tym co mnie najbardziej kreci aktualnie. A komplementy nie są numerem jeden dla mnie 🙂

   4 sierpnia 2017 at 00:55 - Odpowiedź
   • Avatar
    iglo

    A który z Twoich dotychczasowych poradników najszerzej omawia kwestię komplementów?

    4 sierpnia 2017 at 20:29
   • Adept
    Adept

    SUS 2 i SUS

    5 sierpnia 2017 at 01:28
 3. Avatar
  Stas

  Z autopsji mogę dodać że komplement nabiera wartosci gdy najpierw poprzedzimy go serią zabawnych docinek, uwag, czasem nawet nie-zabawnych (bez wyczucia nie próbować)

  Wtedy indywidualny, złożony komplement jest jak jak strzała z łuku wystrzelona w rozmoknięte drewno, wchodzi bardzo głęboko
  Art rewelka

  2 sierpnia 2017 at 20:18 - Odpowiedź
 4. Avatar
  pawel

  Świetn tekst. Zastosowany według wskazówek działa. Dzieki

  3 sierpnia 2017 at 14:22 - Odpowiedź
 5. Avatar
  Pablo

  „Pamiętaj też, że komplement ma pochodzić z miejsca męskiej mocy, a nie z miejsca błagania o jej akceptację i chęć przypodobania się jej. Mówisz komplement nie tonem proszącym, żeby cię polubiła, tylko jesteś zabawny, bawisz się tym i lubisz ją jako osobę.”

  Albo dlatego że tak kobiety w rodzinie nauczyły. Albo nie ma się pomysłu co powiedzieć i trzeba czymś wypełnić niezręczną ciszę. Dopóki tego facet nie przyswoi to nie ruszy z miejsca. Zawsze będzie miękką potrzebującą fajką. Reszty znać nie trzeba, prędzej czy później każdy trafi na typ kobiety której się spodoba ale ta zasada jest ŚWIĘTA!

  4 sierpnia 2017 at 11:54 - Odpowiedź
 6. Avatar
  marcin

  To mowic komplementy na poczatku czy nie ?wszyscy przeciez podchodza do laski i tak mowia – mowie tu o wielu trrenerach, Ty i wiele innych ale nie chce mi sie wymieniac

  4 sierpnia 2017 at 19:03 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   Odpowiedz na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dużo czynników i kontekstów trzeba by uwzględnić.

   5 sierpnia 2017 at 01:28 - Odpowiedź
  • Avatar
   Marcin

   Tak jak pisze Adept. Nie da sie tego od tak napisac. Tu trzeba poprostu pare razy ´´zmoczyc dupe´´ aby nastepnie miec jakies pojecie co robic a co nie. Dlatego uwarzam ze Uwodzenie robi z ciebie prawdziwego faceta. Powiem krutko ze swojego doswiadczenia. Jesli bedziesz mocno pragna sexu przy podejsciu z komplementowana kobieta to to nie wyjdzie tak ogolem. Musisz mies szczera chec poznania tej kobiety a nie tylko ja w…..c:) Wtedy zauwarzysz to o czym pisze ten Artykol. Czy dawac komplementy …komplement jest dobry jesli chcesz w nim przekazac cos Emocjonalnego czyli czesc twoich mysli na temat tej kobiety bedziesz tak myslal kiedy nie bedziesz na nia napalony i mial zbudowana Pewnosc Siebie.Nie bedziesz jej pragna choc by byla 10\10 i bedzie po tobie widac luz kiedy z nia gadasz. Komplement dajesz kiedy widzisz po kobiecie ze jest na niego otwarta(wyczujesz w praktyce). Komplement jest dobry jesli jest malo ludzi w otoczeniu(chodzi mi o podejscia na ulicy) Jesli jest duzo osob w jej otoczeniu to zacznij od pytania i komplement wplec w rozmowe(jak wyczujesz w praktyce). Ogolnie tak . dawac komplementy ale wedlug tego artykulu i tego co powyrzej napisalem.
   To tyle jesli chodzi o Gre dzienna. Natomast na dyskotece raczej nie dawaj tylko gadaj na luzie.
   Sa jeszcze pewne inne wskazowki i rady ale ja nie jestem trenerem i nie opanowuje tych wszystkich spraw.

   To tylko moje zdanie i jestem poczatkujacym. Ale po ponad 100 podejsciach mozna cos juz napisac:)

   18 sierpnia 2017 at 18:29 - Odpowiedź
 7. Avatar
  aleksi

  Cześć adept! A jak to jest z tym słodzeniem i mówieniem kocham cie w stałym związku? Bo jak patrzę na związki szczególnie te młode pary 16-20 lat to sobie nonstop mówia kocham, słodzą i to nawet publicznie na fb pod zdjęciami.

  6 sierpnia 2017 at 14:04 - Odpowiedź
 8. Avatar
  Marcin

  Musze przyznac ze Uwodzenie to kawal ciezkiej pracy. Ale jest to poprostu praca nad stworzeniem prawdziwego samego siebie i wyjsciu z tym do kobiety. W komplemencie kazdy musi wyrazac swoja osobowosc bo kazdy z nas jest inny i co innego moze zauwarzyc w danej kobiecie. Np. ja zauwarze cos co ja dostrzege a ktos inny co innego. A poprzez swoje ja wyrazic mozemy to co czujemy. Caly pic polega na tym zeby to osiagnac musisz byc w pelni wyluzowany przy podejsciach aby tego dokonac niezbedna jest Pewnosc Siebie i pokonanie lekow.
  Ja kozystalem z PPS2 od Adepta i musze przyznac ze dziala i to mocno mimo ze brakuje w nim kilku warznych
  moim zdaniem rzeczy i przedstawienia pewnych spraw w innym swietle ktore moim zdaniem daly by lepsze zrozumienie i przyspieszenie rozwoju. Lecz w tedy to nie byl by produkt tylko na 60 dni i byc moze to taka skrucona wersja aby poczatkujacy mogli jakos wystartowac. I byc moze to mial Adept na celu:)

  Jesli chodzi o SUS1 i SUS2 musze powiedziec ze nie stety nie zrobil na mnie wrarzenia i nad stworzeniem czegos nowego mogl by Adept pomyslec wlasnie. Tzn. nad skupieniem sie jak prowadzic rozmowe aby wyrazic siebie samego(swoich mysli) w rozmowie z kobieta. To byl by klucz.Czyli to o czym mowi ten artykol. A moim zdaniem SUS ma wiele ogolnikow i nie bardzo uczy jak komplementowac aby to bylo oryginalne i spojne z tym co naprawde myslisz. W SUS brakuje mi wielu zeczy i mysle ze nalezy duzo go poprawic chocby o takie informacje o jakich mowi ten artykol. Na dzien dzisiejszy sie tego ucze i jest to ciezkie aby wyczuc te wszystkie czynniki. Mysle ze jest to druga sprawa na ktorej sie nalezy skupic zaraz po zbudowaniu pewnosci siebie. Wedlug mnie.

  18 sierpnia 2017 at 17:13 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"

Pobierz Gotową Formułe Uwodzenia Słowami

 • Gotowe Teksty na Rozmowę z Kobietą
 • Triki Seksualnego Dotyku i Kontaktu Wzrokowego
 • Seksualne Wzorce Tekstów na Niedostępną Kobietę
Close this popup

Twój Email Jest Bezpieczny. Nigdy go nikomu nie przekażę