Reklama „Gillette – Najgorsze dla Mężczyzny”. W czym jest problem?

gilette metoo

Gillette vs poznawanie się mężczyzn i kobiet? Jaki problem ma Gillette? Taki, że obejrzałem dziś nową reklamówkę Gillette, w którym Gillette chce uczyć mężczyzn jak się (nie) zachowywać w dobie MeToo. Idea Gillette była dobra – wykonanie? Nie za bardzo. Dlaczego Gillette używa beznadziejnych przykładów do promowania szacunku do kobiet? Więcej w tym szkody niż pożytku. Co ja myślę o tej całej akcji Gillette? Zobacz w filmie, który nagrałem dziś na szybko, to nie całe 5 minut.

Co poszło nie tak z nową reklamą Gillette?

Właśnie to o czym mówię w filmie. Sławna scena z (niechcianym?) podrywaczem.

gilette drama

„Bro not cool. Not cool.”. Tak. Nie fajnie bracie. To nie jest cool, że zatrzymujesz innego faceta który chce poznać dziewczynę która mu się podoba. Czarny kolega z miejsc założył że biały kolega chce zrobić coś niedobrego tej dziewczynie. Typowe biało książęce zachowanie. taki pies ogrodnika, sam nie potrafi, sam nie weźmie, ale innemu zabroni. Gdy widzę takie sytuację to czuję zażenowanie (tu na czarnego koleżkę). Żeby wpaść na nakręcenie takiej sceny w reklamie mającej uczyć mężczyzn szacunku do kobiet – trzeba być albo skrzywdzonym albo  mieć popsute spojrzenie na mężczyzn i męskość. Gdyby w tej reklamie biały kolega rzucił się na dziewczynę zaczął ją wyzywać, wyśmiewać poniżać, wtedy rozumiałbym wejście czarnego smoka do gry. Ale tu tego nie ma w reklamie. Według tej reklamy i artykułu w KMAG  zagadywanie do kobiet na ulicy to już niemal molestowanie. Mówię temu stanowcze NIE. Tak jak było 2-3 lata temu z prześladowcą co chodził po  złotych Tarasach w Warszawie i straszył kobiety.

Kilka gazet w PL już o tym napisało. Na świecie więcej. Oto cytat z magazynów:

„Reklama Gillette, która oburzyła setki tysięcy mężczyzn. Prawda w oczy kole?” pisze magazyn KMAG.

Nie. Prawda w oczy nie kole, bo to tutaj nie jest prawda. To jest ćwierć prawda. Te dwie sceny z „podrywem” i „zagadaniem na imprezie” są pokazane jako przykłady molestowania. Tymczasem tu w tym FILMIE, są to przykłady z normalnego życia. Akurat producenci czegoś chyba nie zrozumieli i dali przykłady kompletnie z dupy. Gdyby dali przykład, że ten podrywacz szarpie tę dziewczynę na ulicy za rękę gwiżdże na nią, obraża woła „hej lalunia!” albo w inny sposób ją słownie obraża to byłby w stanie zrozumieć przesłanie filmu, ale tutaj?? Tak samo ta sytuacja na imprezie. Molestowanie seksualne w TV, poniżanie kobiet w miejscu pracy – zgadzam się. Rozumiem. Popieram. Tylko w tym filmie też jest trochę z dupy przykład, gdy jakiś szef tłumaczy co kobieta chciała powiedzieć. Przykład totalnie oderwany od życia. Wyjęty z kontekstu przez co tracący sens. Można było naprawdę znaleźć bardziej trafne i wyraziste przykłady.

Co do bójek między chłopcami. Ja w podstawówce biłem się kilkanaście razy i jakoś nic mi się nie stało. Taka mała męska rywalizacja 🙂  Ale to były lata 80-te XX wieku. Raz sam oberwałem, innym razem ja komuś przywaliłem. Takie życie 😉 Nie wiem czy załatwianie wszystkiego przez rodziców nie wychowa pokolenia cipeuszów. Osobiście wolałbym żeby walczyli ze sobą na sparingu, ale nie demonizowałbym małych bójek chłopców. To tylko moja opinia, nie mam dzieci więc nie jestem w tym ekspertem. Natomiast ciekawe jest to, że wiele razy widziałem podniecenie u dorosłych kobiet bójką między facetami. Silne emocje, krew, to w jakiś sposób działało na kobiety podniecająco. Mimo że powierzchownie, w akademickiej dyskusji, zawsze były przeciwko takim rozwiązaniom. To tak na szybko piszę już z Afryki penie nie wyczerpałem tematu. Więc jeęli masz coś do dodania – wyraź swoją opinię w kometarzu.

Adept

Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

22 komentarze
 1. Avatar
  Artur

  A mnie jeszcze zostało kilka golarek Gillette z opakowania .. :/

  Nie jest to przemyślana (wartościowa) reklama… Wydaje mi się, że to tak jak z tymi filmami z Hollywood, ludzie tworzący tą reklamę czy pewne sceny podrywu w filmach, nie mają doświadczeń, podejścia wewnętrznego (przekonań).

  Jeśli ktoś buduje swoje umiejętności, doświadczenia, wie jaką ma pozytywną intencję, to reklama taka to zwykły nieprzemyślany badziew. Jakby to była mała firma, to by nie nakręciła nic więcej.

  Pozdrawiam, czytam bloga regularnie 🙂 Owocnej podróży życzę

  19 stycznia 2019 at 15:26 - Odpowiedź
 2. Avatar
  FRED

  Teraz będzie to sprzęt dla FACIÓW do golenia nóg, aby rurka lepiej przylegała.
  Żenada. Co się odpierdziela z tym światem? Co ta propaganda lewacka i poprawność polityczna wyczyniają?
  Kiedy to się wreszcie skończy? A może jest to początek czegoś co pewnego dnia przerodzi się w godzinę W :\

  19 stycznia 2019 at 20:42 - Odpowiedź
 3. Avatar
  Bartek

  Cóż cały świat daje du.y, to i męscy faceci mają dawać du.y. Szczerze, dla mnie to jest śmierdzące gówno które wpisuje się w międzynarodową propagandę elyt, mającą na celu mieszanie, podporządkowanie i ujarzmienie społeczeństw.
  Zrobić z człowieka (mężczyznę) niewolnika który będzie pracować za miskę ryżu, .Będącego bez jaj by nawet upomnieć się o podwyżkę- wyeliminować z niego 100% agresji.

  Ku rwa!!!!!!!!! powiedz, mi drogi Marcinie co jest nieodpowiedniego w takich pseudo toksycznych zachowaniach mężczyzn (jak gwizdanie na laski, flirtowanie i łapanie za tyłek, traktowanie laski która mi się podoba i mnie podnieca w sposób seksualny, czy nawet seksizm, rozbieranie wzrokiem laski na której na sam widok mi staje itd, itd mogę wymieniać w nieskończoność)???
  Pomijając fakt czy to działa czy wręcz przeciwnie i odepchnie kobietę od nas, to takie zachowania dla mężczyzn są dość naturalne a Ty mówisz że tego nie robić bo to jest złe, ble i niewolno, podobnie jak oni. Jak któryś facet chce łapać za tyłek, gwizdać to niech to robi to jest jego życie i jego sprawa.
  (…)
  Trzymaj się ciepło w tych „czarnych” krajach 🙂

  19 stycznia 2019 at 23:28 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   „co jest nieodpowiedniego w takich pseudo toksycznych zachowaniach mężczyzn” Wyobraź sobie ze Twoją dziewczyną lub córkę klepią po tyłku RÓŻNI NIEZNAJOMI kolesie, w tym takze oblesni zwyrole. Że będąc w klubie jacys kolesie ja szczypią w tylek i wolaja „hej laluniu, zabawimy się?”.

   Jest OLBRZYMIA różnica gdy w trakcie gry wstepnej ze swoją partnerką klepiesz ją po tyłku, chwytasz za włosy i „robisz dominację” w sypialni, a na ulicy to samo z nieznajomą kobietą. Jesli tego nie rozumiesz, to lepiej nie czytaj mojego bloga.

   ” takie zachowania dla mężczyzn są dość naturalne a Ty mówisz że tego nie robić bo to jest złe, ble i niewolno” naturalne jest też wydalanie moczu i kału, ale nie robisz tego na ulicy albo gdzie Ci się żywnie podoba,prawda?

   20 stycznia 2019 at 21:55 - Odpowiedź
   • Avatar
    Bartek

    Zaraz, przecież mówimy o zupełnie skrajnych sytuacjach. Ty przedstawiasz to w świetle, jest sobie dwóch obcych ludzi, którzy siebie nie znają i że niby nagle facet ma podejść na ulicy do laski i ją złapać za tyłek? HAHAHAH
    Nie no, to trochę pod patologie podchodzi,(ewentualnie prank) ja mówię o sytuacji kiedy facet z kobietą ileś tam się znają (godzine, tydzień etc.) gadają, flirtują, niedopowiedzenia, bo ja tak właśnie odebrałem ten artykuł- jako jakiś taki element podrywu gościa który za bardzo nie potrafi podrywać.,Co jest nie tak że dla podkręcenia atmosfery ktoś złapie taką dziewczynę za tyłek? w klubie, na ulicy czy w tramwaju bo mu się wyda to fajne?

    Jeżeli moja dziewczyna/ córka nie będzie sobie tego życzyła to spoliczkuje takiego faceta, nawrzeszczy na niego, poczęstuje go gazem pieprzowym czy bóg jeden wie co jeszcze zrobi, a jak poczuje się dotknięta to się zemści albo zgłosi sprawę na policje.

    21 stycznia 2019 at 14:59
   • Adept
    Adept

    Tego nie dopowiedziales w komentarzu, a my mowimy o filmie i sytuacjach do niego podobnych. I nie chodzi oto, aby Twoja CÓRKA dała w twarz, tylko zeby takich sytuacji nie bylo. I nie musiala sie tego bac.

    21 stycznia 2019 at 18:42
  • Avatar
   Diana

   Nie, to o czym piszesz jest molestowaniem wobec nieznajomej kobiety. Czym innym jest podejście do dziewczyny na ulicy i zagadanie do niej, próba podrywu, powiedzenie, że jest atrakcyjne. A czym innym jest naruszanie jej przestrzeni osobistej. Nie masz prawa dotykać obcej kobiety, rozbierać jej wzrokiem czy gwizdać na nią. Dla niej możesz być obleśny. Chciałbyś, żeby podeszła do Ciebie na ulicy kobieta np. bezdomna czy starsza i nieatrakcyjna, która zacznie Ciebie obmacywać? Zacznie rzucać obrzydliwe teksty? Klepanie w tyłek obcej kobiety jest molestowaniem i tutaj granica jest radykalna i takie zachowanie powinno być karane z całą surowością. Nie można jednak przekroczyć drugiej granicy, jak zrobiono to w tej reklamie.

   21 stycznia 2019 at 09:51 - Odpowiedź
   • Adept
    Adept

    Dokladnie

    21 stycznia 2019 at 10:16
 4. Avatar
  Piotr

  Ok Adept, ktoś się wygłupił, mają jakiegoś „psa ogrodnika” wśród zatwierdzających reklamy i może olejmy aby nie rozdmuchiwać zbędnej dyskusji bo zaraz się kolejne piesy dołączą…

  20 stycznia 2019 at 23:35 - Odpowiedź
 5. Avatar
  Robert K

  Myślę, że wyolbrzymiasz.
  Nie jest to coś za co mogłbyś Gillette pozwać do sądu.
  a tak naprawdę to 90% reklam nas okłamuje.

  21 stycznia 2019 at 09:03 - Odpowiedź
 6. Avatar
  Hubert

  W stu procentach się zgadzam z autorem, chora propaganda zatruwające świat! Nie dla tych śmieciowych maszynek.

  21 stycznia 2019 at 10:13 - Odpowiedź
 7. Avatar
  dr Lubicz

  Zacytuję komentarz z Twojego kanału YT, który napisał Paweł Duszkiewicz, a który to komentarz wyjaśnia absolutnie wszytko odnośnie tego gniota reklamowego, który tak bardzo poszedł w poprawność polityczną, że aż się oderwał od rzeczywistości i poleciał w kosmos absurdu: „Film zrobiła lewacka feminazistka Kim Gehrig. Zauważ przedstawienie białych heteroseksualnych mężczyzn, jako złych, nadętych, napalonych facetów i kolorowych, próbujących przywołać białych do porządku. Przekaz podprogowy że męskość jest zła i popularyzacja gender, kolorowych i białorycerzyków. Ta białorycerska, antymęska reklama jest nakierunkowana tylko na Europę i Amerykę Północną, do białych – bo tylko ich można swobodnie gnębić.”

  21 stycznia 2019 at 11:46 - Odpowiedź
 8. Avatar
  dinn

  Jest coś na co ja nie zwróciłem uwagi w tej reklamie a na co zwrócił uwagę pewien youtuber mianowicie zobaczcie kto cały czas jest tym złym, biały człowiek a tym dobrym czarny, kto za każdym razem upomina przypatrzcie się, to nie przypadek. Więc wychodzi tu jeszcze coś innego.

  21 stycznia 2019 at 16:00 - Odpowiedź
 9. Avatar
  Cogito

  Masz rację, te uogólnienia i piętnowanie normalnych zachowań to dyskryminacja mężczyzn. Określanie męskości jako „toksycznej”, to „mowa nienawiści”

  21 stycznia 2019 at 16:19 - Odpowiedź
 10. Avatar
  Ryszard

  Adepcie – jakie więc maszynki polecasz używać do golenia zamiast Gillette ?

  21 stycznia 2019 at 16:35 - Odpowiedź
  • Avatar
   piter

   wilkinson hydro 5 🙂

   21 stycznia 2019 at 23:06 - Odpowiedź
 11. Avatar
  cynik_ver2

  Co widziałem w reklamie, co jest dziwne:

  Dwóch raczej białych młodych chłopaków na imprezie, raczej w fazie rozkręcania
  zagaduje dwie spośród wielu kobiet o uśmiech.

  Jeden z nich, operator posiada wielką telewizyjną kamerę, przynajmniej 3kg wagi.

  Ich zachowanie jest stopowane przez ciemnoskórego nieogolonego mężczyznę.

  Młody mężczyzna, wychodzi ze sklepu/lub czeka na progu na klientów.

  W potoku przechodzących pieszych zwrócono uwagę na młodą kobietę,
  z którą próbuje się zrównać ów biały mężczyzna.

  Czarnoskóry mężczyzna narusza jego strefę prywatną dotykając jego klatki
  piersiowej powstrzymując go od kolejnych kroków.

  W międzyczasie pokazywane są fragmenty zachowań chłopców i mowa jest
  o wciąż tych samych wymówkach, które jakoby tłumaczą
  `niewłaściwe zachowanie` w sposób sugerujący, że tak robią biali mężczyźni.

  Ta sytuacja jest skonfrontowana z migawką z getta, gdzie dwie grupki
  młodych ciemnoskórych mężczyzn w nastrojach nieprzyjaznych w pewnym
  momencie z niewyjaśnionego powodu przybijają sobie piątkę.

  Pokazuje się, że zachowania białych mężczyzn są nie cool, a czarnych są cool.

  Wbrew powszechnemu obrazowi w jakim pokazywany jest sposób traktowania przez
  nie białych kobiet firemka od golarek pokazuje, że nie biali są cool,
  i są obrońcami kobiet.

  Tu możemy się spierać jaki efekt ma przynieść owo pokazywanie przyjazności
  niebiałych wobec kobiet – czy to taki McGiver skierowany do mieszkanców getta.
  Którym firma puszcza oko – wiemy, że jesteś równy gość, i dlatego mamy
  produkty dla ciebie. I owi nieogoleni niebiali powinni zacząć się
  identyfikować z marką. Czy jest to kampania wymierzona w tradycyjne
  wartości niegdyś kojarzane z KKK. Jednostronność postaw niebiali-biali
  pokazuje, że coś jest na rzeczy z ta sympatią rasową.

  A teraz przejdźmy do wizerunków mężczyzn jakie są w mediach, bardzo skrótowo:

  1. Wizerunek ala Freddie Mercury, świetny film Bohemian Rhapsody.
  Nie wiem czy to środowisko identyfikuje się z konkretną marką. Zdaje się,
  że produkty pielęgnacyjne wykorzystuje z sposób większy niż przeciętny facet.

  2. mamy drugą grupę, która pojawiła sie kilka lat temu na zaproszenie Makreli,
  Ci panowie raczej nie używają produktów pielegnacyjnych do fizjonomii
  w sposób tradycyjnie rozumiany przez europejskich mężczyzn.

  Przykładem takiego wyglądu jest pan z reklamy pozabankowych pożyczek pieniędzy,
  który nie mówi w reklamie poprawnym językiem polskim. Wizerunek tych nieogolonych
  mężczyzn wraz z ich prymitywnym światopoglądem jest bardzo daleki
  od szanowania kobiet czy idei #meetoo.

  3. wizerunek troglodyty o twarzy Dave Beckhama, który codziennie rano goli się
  maszynką najlepszą dla mężczyzny. Taki facet, idol nastoletnich chłopców i magnes
  na kobiety w pewnym okresie cyklu, przez lata pokazywał kobietom jak wygląda
  mężczyzna sukcesu. A młodym mężczyznom co powinni robić aby wyglądać dla kobiet
  atrakcyjnie.

  Wizerunek nr. 1 – zdaje się, że nie jest atrakcyjny dla kobiet. Zdaje się, że
  można z tamtego punktu widzenia wogole kwestionować atrakcyjnośc kobiet.

  Wizerunek nr. 2 – wogóle nie dyskutuje z wizerunkiem kobiet w tamtej kulturze.
  Zdaje, się że zaprzecza czemukolwiek co nazwać można cywilizacją. Ale mogę się
  mylić – mieszkanki stref No-go mogą się wypowiedzieć. A najlepiej założyć strój zalecany.

  Wizerunek nr. 3 – świeżo ogolony, najlepszym dla mężczyzny, troglodyta obecnie jest passe.
  Według najnowszego obrazka firmy – to seksista, grubianin, nieokrzesaniec i zagrożenie.

  Zdyby sytuacje odwrócić /brak zarostu tam gdzie naturalnie jest/ – to sytuacje nazywa się
  skłonnością do osobników płci przeciwnej w wieku wskazującym na brak dojrzałości płciowej.

  Przez wiele lat Dave sugerował swycm wyglądem, że właściwy jest wygląd osobnika
  nie w pełni dojrzałego 😉

  wniosek/decyzja

  Sam zdecyduj czy chcesz wyglądać jak Freddie, jak zarośnięty mieszkaniec jaskini
  czy jak wymuskany troglodyta czy zółtodziób. Czy może jeszcze inaczej.

  Mnie nigdy nie pasował, żaden z tych styli. Sądzę, że wiele razy byłem traktowany
  gorzej za wygląd twarzy odmienny od `pokazywanego w TV`.

  W każdym razie potrzymuje swój wybór odnośnie uzywanie produktów całkowicie
  produkowanych w PL. Nie widzę poptrzeby.korzyści w używaniu 3- przy 5-cio ostrzowych
  wynalazków.

  Podsumowując dobrze by było spytać jakie są prawa pracowników w montowniach
  akcesoriów w Polsce. Zdaje się, że w łodzkim były/są takie montownie.

  Wniosek dla kobiet – pozostaje wam pokochać `młodzież` sproszoną przez Makrelę.
  Pozostali biali mężczyźni nie wydają się być właściwymi dawcami genów.
  Problem może być jeden – oni nie bardzo garną się do czegokolwiek. Na zmianę mentalną
  bym nie liczył, poza tym w ojczyźnie żona i grupka dzieci czeka na sprowadzanie,
  do europejskiego raju. Zdaje się, że pozostaje robić karierę i odprowadzać składki
  na social oraz czasem zaszaleć w `towarzystwie koleżanek`.

  Na ogolone, szowinistyczne, niedorosłe maminsynki/pipki bym nie liczył 😀
  Chłopaki to chłopaki, pobawią się /tym co mają :D/ i przestaną.

  23 stycznia 2019 at 00:51 - Odpowiedź
  • Avatar
   Ari

   to jest jak najbardziej atak na BIAŁYCH mężczyzn

   25 stycznia 2019 at 13:42 - Odpowiedź
 12. Avatar
  krobot

  W reklamie był jeszcze (co najmniej jeden) toksyczny fragment. W sali konferencyjnej facet dotyka kobietę za ramie (drobny przyjacielski gest) po czym ona robi zniesmaczoną minę. Mogę jeszcze zrozumieć gdyby pokazali że po zobaczenia jej twarzy zabiera rękę (lub nie chce jej zabrać, bo jest „tym złym”) ale w ten sposób wychodzi że każde (nawet drobne, przyjacielskie) dotknięcie kobiety to coś złego. Dziewczyna mogła by tego nie lubić i ma do tego prawo ale sama powinna w takim wypadku zakomunikować że nie lubi być tak dotykana (w tym przypadku chyba jakkolwiek). Jakoś nie spotkałem nikogo kto by zakomunikował że lubi przyjacielskie dotknięcia i daje ci na nie pozwolenie.

  23 stycznia 2019 at 08:36 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   Tu chodzi o aspekt protekcjonalnosci. Feministki maja na to jakąś swoja nazwe.

   23 stycznia 2019 at 15:05 - Odpowiedź
 13. Avatar
  MeNeither

  Hej Adept, po nieudanych probach skomentowania poprzednich artykulow (nie wiem, komentarz sie nie zaladowuje) kolejna proba 🙂

  Moim zdaniem twoja decyzja jest nieco przesadzona, tak jak juz ktos napisal, trzeba by zrezygnowac z wiekszosci firm/produktow, bo robia rozne „niefajne” rzeczy (chociaz mnie moze latwo mowic, bo sie nie gole Gilette, lecz klasyczna maszynka 😀 ). Moze nie najlepszy przyklad, ale firma Hugo Boss przed i podczas II wojny swiatowej szyla mundury dla pewnych niechlubnych organizacji. Czy to powod, aby nie kupowac wiecej ciuchow Bossa? 🙂

  Potepiac, slac skargi i krytykowac, ale po wszytkim zostawic z boku, isc dalej i robic swoje. Zycie jest zbyt krotkie na zbytnie poswiecanie uwagi rzeczom wycelowanym w nas 🙂

  Z innej beczki: Chcialem zostawic ogolny feedback dla twojej pracy na blogu. Jak najbardziej doceniam zarowno twoje filmy/analizy, oglada sie bardzo przyjemnie i pociesznie (szczegolnie rozwalila mnie sie metafora z Anastazja i droga mleczna w jednym z odcinkow „Ex na plazy” 😀 ), jak i twoje teksty, przemyslenia etc. Nie zaprzestaj w zadnym wypadku aktualizacji bloga, uzalezniles nas 🙂

  Pozdrowienia oraz owocnej podrozy 🙂

  23 stycznia 2019 at 14:31 - Odpowiedź
  • Avatar
   Ari

   Gillette / Procter & Gamble nie musi mnie pouczać jak traktować kobiety, koncern który wykorzystuje do pracy dzieci niech zajmą się swoim podwórkiem i swoją moralnością

   25 stycznia 2019 at 13:38 - Odpowiedź
 14. Avatar
  Robert

  Wiele osób tutaj słusznie zauważyło, że ta reklama jest zrobiona pod nadzorem feministki i to skrajnie lewackiej. Negatywnie są przedstawieni tylko biali, heteroseksualni mężczyźni w normalnych zachowaniach. Próbuje się zrobić z nich uległych lalusiów. Tymczasem czarnych promuje się na wspaniałych obrońców kobiet, dawców najlepszych genów według środowisk LGBT i gender.

  7 lutego 2019 at 15:27 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"

Pobierz Gotową Formułe Uwodzenia Słowami

 • Gotowe Teksty na Rozmowę z Kobietą
 • Triki Seksualnego Dotyku i Kontaktu Wzrokowego
 • Seksualne Wzorce Tekstów na Niedostępną Kobietę
Close this popup

Twój Email Jest Bezpieczny. Nigdy go nikomu nie przekażę

Przeczytaj poprzedni wpis:
Trudne Kobiety, Ból Dupy i Moje Sposoby na Podryw #Inspiracje cz. 10

1. Ból dupy. Jesteś gwiazdą rocka, celebrytą, milionerem playboyem? Więc możesz wszystko. Znany we Włoszech playboy zmarł podczas seksu. Twierdził,...

Zamknij