Prawo i Uwodzenie – Fałszywe Oskarżenie o Gwałt, Groźby Faceta, Seks z Małolatą, Prześladowanie i Inne Problemy Prawne cz.2

podryw prawo gwałt

Witaj, dziś mam dla Ciebie wywiad z adwokatem Martą Wnuk na temat uwodzenia i prawa. Po artykule „Gwałt i Molestowanie Kobiety vs Seks – Jak Uwodzić Bezpiecznie  cz.1” kilka osób pytało mnie o to, jak uchronić się od fałszywych oskarżeń o gwałt lub innych problemów prawnych. Mówimy tu oczywiście o sytuacji, gdy nie było prawdziwego gwałtu, tylko było oskarżenie fałszywe np. z chęci wyłudzenia pieniędzy od faceta. Dowiesz się też, od jakiego wieku możesz uprawiać seks z kobietą, czy włamywanie się do telefonu dziewczyny jest karalne i co zrobić z groźbami jej byłego faceta. Uwaga, ten wpis przedstawia stan prawny na X 2016 r. No to lecimy:

– Jakie można mieć kłopoty związane z tym, że dziewczyna np. po normalnym seksie kłamliwie oskarża cię o gwałt (z sobie znanych powodów, ale zakładamy, że gwałtu nie było)? Czy może mieć do tego jakieś prawne podstawy czy nie?

– Wiesz, co? Wygląda to tak – żeby doszło do gwałtu, muszą być 3 rzeczy – czyli albo przy użyciu przemocy, groźby bezprawnej, albo podstępu. Jeżeli nie było przemocy, ani nie było groźby i nie było podstępu…

­– Podstępu? Masz na myśli pigułka gwałtu, tak?

– Tak. To nie można mówić o gwałcie. Jeżeli kobieta dobrowolnie, bez żadnej przemocy poszła do łóżka, a później rozmyśliła się i rano mówi – „Słuchaj, to był gwałt”, to nie ma żadnej podstawy, ponieważ dobrowolnie poszła, bez żadnego przymusu. Jeżeli nie ma tych przesłanek wskazujących na gwałt, to nic…

– Ale powiedzmy, że się uparła i zgłasza to do sądu, że jednak została zgwałcona, zakłada sprawę karną. To, co wtedy? Jaka jest ogólna procedura? Czy mamy się czego bać jako uwodziciele czy nie?

– Słuchaj, to wszystko zależy od okoliczności. Bo załóżmy, jesteśmy w klubie – podrywasz dziewczynę w klubie, ona z tobą rozmawia i wychodzicie, za rączkę, przytuleni, całujecie się i wychodzicie. Pytanie później – co się dzieje, jak już wyszliście z tej dyskoteki?

– Lądujecie w mieszkaniu, jest seks za obopólną zgodą, budzicie się rano…

– Jest wszystko przyjemne…

– Jest wszystko ok i nagle jej rano się odbija, być może ma jakiś ukryty powód, że chce nas szantażować albo coś jej po prostu odbiło, coś sobie ubzdurała. I powiedzmy, że ona stwierdza, że to jednak był gwałt. Że ona jednak ma chłopaka, który był w Bangladeszu i wraca z 3 dni, i stwierdza, że się wybieli i złoży sprawę do sądu. No i składa sprawę o gwałt. I co wtedy?

– Słuchaj, w praktyce to wygląda tak, że ważne jest co ona powie? Np. jeżeli powie, że dostała pigułkę, to oczywiście trzeba to zbadać, czy dostała tę pigułkę. Jeżeli powie, że została przywiązana, to też to jest do zbadania, ponieważ, jeżeli powie, że miała ręce związane, to też będzie to widać, więc policja powinna skierować sprawę do zbadania. Nie ma czegoś takiego, że idzie dziewczyna i mówi, że nagle się…

– Poczekaj, ale czy ona musi udowodnić, że została zgwałcona, czy ja muszę udowodnić, że jestem niewinny, że nie było gwałtu? Jak to jest wg prawa?

– Słuchaj. Generalnie to jest tak, że to ty musisz udowodnić…

– Niewinność?

– Ogólnie tak, bo ona nie postara się o pewne rzeczy i jeżeli powie do ciebie, że wzięła pigułkę gwałtu, to ty będziesz dążył do udokumentowania, że…

– …takiej pigułki nie wzięła?

– I np. weźmiesz monitoring z klubu, że ona nie piła albo piła i nic nie zostało wsypane, że rozmawiała z tobą… że nawiązała relację dobrowolnie z tobą w klubie i wyszła. Taka substancja, która jest dosypywana, ona się jakoś tak nazywa… Mniejsza o to. I ta pigułka gwałtu właśnie powoduje, że ona się przez jakiś czas utrzymuje w organizmie. Pytanie też – za ile, w jakim odstępie czasu to wszystko się stało…

– Ok, ale to ona sama idzie na badania i sama to załatwia?

– Trafia sprawa do prokuratora i kwestia tego, co zrobi prokurator. Często jest tak, że wystarczy że policja wejdzie do mieszkania i coś znajdzie np. weźmie próbki i jeżeli ona na policji powie, że miała w tym drinku, to idą do takiego pana do domu, sprawdzają szklanki, robią odciski, zawożą zgwałconą kobietę do lekarza na badania. Więc to nie jest tak, że jeżeli nic faktycznie się nie zadziało, poszła dobrowolnie do łóżka…

– No, tak zakładamy, że nic się nie stało…

– I wyszła sama a później zawiadamia policję, że została zgwałcona to wtedy… Pamiętajmy ,że przestępstwa gwałtu z oskarżenia publicznego ma miejsce po złożeniu przez ofiarę wniosku do policji lub prokuratury ścigania sprawcy czynu. Organy ścigania mają obowiązek wszcząć i przeprowadzić postępowanie karne.

Wiec reasumując:

Numer 1 – Zgwałcona kobieta w pierwszej kolejności wzywa policję

Numer 2 – policja przewozi pokrzywdzoną (jeżeli sama nie zrobiła jeszcze badań ) do lekarza w celu dokonania przez niego badań połączonych z oględzinami ciała w celu poszukiwania obrażeń (otarcia śluzówki narządów płciowych, odbytu itp.) oraz pobraniu wymazu z pochwy do późniejszych badań.

Całe postępowanie dowodowe jest bardzo indywidualnie prowadzone i uzależnione jest od stanu faktycznego i zeznań pokrzywdzonej.

– To nie jest tak, że wszystko opiera się na jej słowie i ja mam z miejsca problem, tak?

– Tak. Najpierw jest jej słowo, a za tym idzie całe postępowanie dowodowe. W ogóle jest tak, że jeżeli są wątpliwości, to są one rozpatrywane na korzyść oskarżonego. Czyli jeżeli dojdzie do postępowania sądowego i sąd przypuszcza, ale jeżeli nie ma dowodów, bazuje tylko na tym, że ona tak powiedziała, a nic na gwałt nie wskazuje (ponieważ dobrowolnie weszła, dobrowolnie wyszła, badania nie wykazały przemocy itp). To jej zeznania są niewiarygodne…i nie stanowią podstawy do oskarżenia.

– Nie ma np. śladów pobicia, tak?

– Tak, nie ma żadnych śladów pobicia. Jej zeznania są niewiarygodne, niespójne, nie łączą się w całość, to jeżeli nie ma faktycznie dowodów, to facet nie zostanie oskarżony o gwałt, więc nie ma się, czego bać, bo muszą być na to dowody. Dowody czy postaci dokumentacji medycznej, czy postaci jakiś dowodów z drinka czy z nagrania, ponieważ muszą być te 3 rzeczy, o których ci wcześniej powiedziałam. Pytanie też w kwestii groźby – czy on jej np. zagroził życiu? To też są bardzo indywidualne sprawy.

– Słowami mógł jej zagrozić, ale nie ma śladów na ciele. Ona przerażona mu uległa, a rano…

– Praktyka pokazuje, że to też nie jest tak, że facet powie do kobiety – „Słuchaj, jak mi nie dasz, to cię zabije”, bo sama dobrowolnie do niego poszła, więc to są indywidualne sytuacje. Też sąd patrzy na jego przeszłość, historię…

– I jej też, tak?

– Na jej też. Jest tu bardzo dużo czynników. Natomiast nie jest tak, że ktoś coś powie i bez żadnych dowodów nagle zostanie oskarżony o gwałt, więc trzeba o tym myśleć, że jak się z kimś wychodzi, to różne sytuacje się mogą zdarzyć, ale nie ma się, czego bać.

– Czy ona idzie na jakieś badania psychologiczne, po których psycholog stwierdza, że ona mówi prawdę lub kłamstwo, nie wiem?

– To wszystko zależy od prokuratora, który stwierdzi, co dalej. Natomiast są też opinie biegłych (psychiatryczne), które wskazują np. czy ona może kłamać, czy wszystko jest z nią w porządku, czy nie ma jakieś schizofrenii. Dla przykładu ostatnio miałam taki przypadek, że kobieta zawiadomiła, że została zgwałcona i sytuacja wyglądała tak,

Kobieta 35 lat, inteligentna , pracująca na wysokim stanowisku w dużej instytucji zawiadamia iż zgwałcił ją ojciec jej szefowej.

Stwierdzi, że była w domu sama, ktoś otworzył drzwi, wszedł i ją zgwałcił.

Zgwałcił ją od tyłu, ona nie widziała dokładnie, ale widziała właśnie jego i opisywała każdy szczegół bardzo dokładnie.

Obowiązkiem policji było wszczęcie postępowania dowodowego więc funkcjonariusze   zbadali mieszkanie ofiary, czy ktoś wchodził do tego mieszkania, odciski palców, w jakim stanie było mieszkanie itd. Prokurator powziął wątpliwość, czy ta kobieta mówi w ogóle prawdę, czy nie jest chora psychicznie. Efektem badań lekarzy była diagnoza: schizofrenia paranoidalna. Więc takie sytuacje się zdarzają.

– Ok, dobra. Kolejne pytanie – czy podryw mężatki albo dziewczyny w związku jest karalny, regulowany przez prawo czy nie?

– Podryw nie jest karalny – czy to jest dziewczyna, czy to jest mężatka – nie ma to żadnego znaczenia. Jedyne, co, to mamy małoletnią powyżej 15 roku życia i to jest problem.

– O właśnie, jak to jest? Ile lat musi mieć kobieta, żeby móc normalnie uprawiać seks?

– Tak. I to reguluje nam artykuł 200 Kodeksu karnego. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. Czyli tu mamy problem, bo w przypadku, gdy dziewczyna ma 14 lat i ktoś ją doprowadza do seksu…

– A czy równolatek? Ma to prawnie znaczenie, czy nie ma znaczenia? Albo młodszy od niej?

– Sprawa obcowania płciowego dwóch osób poniżej 15. roku życia nie jest jednoznaczna. Należy w takiej sytuacji pamiętać, że wczesne kontakty seksualne stanowią zagrożenie dla rozwoju psychofizycznego dzieci i taka szkodliwość ma miejsce zarówno w przypadku kontaktu małoletniego z osobą dorosłą, jak i w sytuacji obcowania płciowego małoletniego z małoletnim (np. 14-latka z 13-latką). Jeżeli posiadamy informację o takim zdarzeniu, zgodnie z art. 4 § 1 Ustawy z dnia 26 października 1982 r. o postępowaniu w sprawach nieletnich (Dz. U. z 2010 r. Nr 33, poz. 178 z późn. zm.), należy powiadamiać sąd rodzinny.

W sytuacji kiedy osoba dorosła (która ukończyła 17 lat) dopuszcza się czynów opisanych w art. 200 k.k., mamy do czynienia z przestępstwem publiczno skargowym, czyli ściganym z urzędu. Jeśli nauczyciel podejrzewa taką sytuację lub posiada informacje o takim zdarzeniu, zgodnie z opracowanymi w szkole procedurami powinien powiadomić dyrektora placówki, który ma prawny obowiązek wynikający z art. 304 § 2 Ustawy z dnia 6 czerwca 1997 r. Kodeks postępowania karnego (Dz. U. z 1997 r. Nr 89, poz. 555) powiadomić policję lub prokuraturę.

– Powiedzmy, że dziewczyna wyglądała na 18, a okazało się po seksie, że ma 14. No i co teraz? Powiedziała, że ma 16. Co wtedy?

– I to jest problem. Bo tutaj jest kwestia wprowadzenia w błąd, ale sąd powie – „Trzeba było to sprawdzić”.

– Wziąć i obejrzeć jej legitymację szkolną przed seksem?

– i tu jest problem. Tylko jak to sprawdzić? Ok ty powiesz – „Ale ja byłem pewny. Wiem, że ta dziewczyna ma powyżej 18 lat, bo tak i tak wygląda”. Ok, sąd to weźmie pod uwagę. Nie mniej jednak naruszyłeś artykuł 200 k.k. i podlegasz od 2 do 12 lat, bo obcowałeś płciowo…

– Właśnie, ale obcowanie płciowe, czy pocałunki to też obcowanie płciowe czy nie? Problemem jest tylko stricte seks, tak? Seks oralny też, czy tylko seks dopochwowy?

– Tak.

– Czyli tylko kontakt penis – pochwa?

– Nie… mówiąc o czynności seksualnej w grę wchodzi klasyczne obcowanie płciowe oraz jego surogaty np. stosunki oralne i analne, a także zachowania niemieszczące się w pojęciu obcowania płciowego polegającego na kontakcie cielesnym sprawcy z pokrzywdzonym lub przynajmniej na cielesnym, mającym charakter seksualnym zaangażowaniu ofiary.

– Czyli, jeżeli jak  dziewczyna ręką facetowi masturbuje penisa, to też to pod to podchodzi?

– Też to jest czynność seksualna.

– Dobra. I to nie ma znaczenia, jeżeli dziewczyna nie zgłasza problemu, tylko to jest prawnie ścigane automatycznie, tak?

– W przypadku poniżej 15 roku życia nie ma żadnych przesłanek takich jak przy gwałcie, czyli przemoc, groźba, podstęp. W tym przypadku nie ma to znaczenia, bo dziej się to automatycznie – jeżeli obcujesz z kobietą poniżej 15 roku życia, naruszasz artykuł 200 kodeksu karnego i podlegasz karze od 2 do 12.

– Ok. Dobrze, uwaga dla czytelników – uważaj i sprawdzaj dowód (legitymację) dziewczyny przed seksem, jeśli masz podejrzenie, że jest za młoda.

– Niestety, jest to brutalny i bardzo niebezpieczny artykuł, bo w praktyce bardzo często się zdarzają takie sytuacje.

– A co, jeżeli minęło np. 5 lat od tego momentu i powiedzmy, że matka znalazła maila dziewczyny, gdzie o tym komuś pisała. Już 5 lat po tym, matka strasznie się oburzyła i składa sprawę do sądu. Poza tym wtedy dziewczynie to nie przeszkadzało, chłopakowi też nie, minęło 5 lat. Czy jest to nadal ścigane, jeżeli to nastąpiło w przeszłości ?

– Okres przedawnienia od dnia popełnienia przestępstwa w przypadku przestępstw z małoletnim poniżej lat 15 przedawnia się z upływem lat 15 zaś Zgodnie z art.101 § 4.  Przedawnienie karalności przestępstw określonych w art. 200 w przypadku, gdy pokrzywdzonym jest małoletni – nie może nastąpić przed upływem 5 lat od ukończenia przez pokrzywdzonego 18 lat.

– Pytanie, inna sytuacja – czy groźby faceta dziewczyny  np. dowiedział się, że ja z nią flirtuję, byłem na randce, albo na 2 – 3 randkach, być może do czegoś doszło i on dzwoni przez telefon. Grozi mi, że mnie pobije, albo że mnie zabije – czy to mąż, jej facet, ex – czy to jest karalne?

– Groźby są karalne. Istotnym elementem umożliwiającym sprawcy przypisania przestępstwa groźby karalnej z art. 190 k.k. jest to, że jego postępowanie musi w pokrzywdzonym wzbudzić uzasadnioną obawę, że groźba może zostać zrealizowana. Pokrzywdzony nie może powoływać się na swoją ponad przeciętną wrażliwość, lękliwość czy łatwowierność. Sąd lub prokurator rozpatrujący zachowanie sprawcy będą brać pod uwagę, czy mogło ono wywołać uczucie strachu lub zagrożenia u przeciętnej osoby, występującej w określonych okolicznościach.

– Ale po czym zachodzi ta obawa? Bo facet może pisać smsy, pisać na Facebooku, przez telefon dzwonić…

– Musi zaistnieć ta obawa w tobie,

– Czyli to jest subiektywne dla mnie, tak?

– Groźbę reguluje art. 190 kk mówi tak – groźba karalna – kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego, czyli musisz złożyć wniosek, po pierwsze – to jest postępowanie wnioskowe i to jest bardzo ważne, bo jeżeli takiego wniosku nie będzie, wprost ci nic nie zrobią, ale to, co jest kluczowe, i to, co ja już często na postępowaniu apelacyjnym później podnoszę, musi być uzasadniona obawa tak, że one zostaną spełnione. Jeżeli ty powziąłeś wątpliwość – „Aa, tak sobie zadzwonił, bo był zdenerwowany” i powiesz tak – „No zadzwonił zdenerwowany, ale powiedział, że mnie zabije”, i wtedy się zapytają ciebie – „Dobrze, ale panie Marcinie, czy pan obawiał się że tą groźba zostanie spełniona…?”, – „Nieee. Tak po prostu powiedział, ale jak groźba to groźba”, to nie podlega to karze.

Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy ty mówisz, że… „Zacząłem się bać, nie mogłem spać, miałem wrażenie, że ktoś mnie śledzi, odgrażał się kilka razy, dzwonił, że zabije, dzwonił jakiś numer, boję się, że ta groźba zostanie spełniona” to wtedy jest to karane.

– Jasne, rozumiem. Musi być uzasadnione wrażenie. Dobra, ok. Wracając do tej próby gwałtu, czy to szantażowanie tym, że ona zgłosi gwałt jest karalne? Wracamy do tematu pierwszego, od którego zaczynaliśmy. Gdy ona mówi rano, wiesz – „Wkurwiłeś mnie, bo X, Y, Z. Ja pierdolę. Jak mi nie dasz teraz kasy, to ja zgłaszam, że to był gwałt i zrobię ci ogień koło dupy”.

– A wiec dziewczyna grozi , że zawiadomi o gwałcie, tak? jeżeli ty wiesz, że nie zgwałciłeś, to czego masz się bać?

– No tak.

– Wiesz, jakby to się zazębia. Jeżeli ty nie zgwałciłeś, to niech idzie, tam są drzwi.

 

haker– Dobrze. Czy karalne jest włamanie się do telefonu lub laptopa dziewczyny, żeby ją śledzić czy ona cię nie zdradza? Albo powiedzmy ex nie może się pogodzić z rozstaniem i włamuje się dziewczynie do telefonu, do laptopa czy do konta mailowego i śledzi ją, czy ona nie jest z innym facetem?

– Włamanie do skrzynki mailowej stanowi nieuprawnioną ingerencję w dobra osobiste: w prawo do prywatności oraz tajemnicę korespondencji. Oba te dobra podlegają bardzo silnej ochronie, zarówno konstytucyjnoprawnej, cywilnoprawnej, jak i karnoprawnej.

 – Stalking jest juz od jakiegoś czasu karany?

– Tak, stalking jest karany. Stalking czyli złośliwe i powtarzające się prześladowanie i dokuczanie innej osobie, wzbudzające w pokrzywdzonym poczucie zagrożenia. Ostatnio w Polsce coraz częściej słyszy się o sprawach, gdzie ofiary przez listy, wizyty, telefony, czy SMS-y latami nękane są przez swoich prześladowców. Jeżeli jest to takie nękanie na zasadzie – raz na miesiąc ktoś ci wyśle smsa, to nie jest to nękanie. Jeżeli jest to na zasadzie – ty wychodzisz codziennie z domu i ktoś pod nim stoi, ty wychodzisz co drugi dzień, ktoś stoi…

– Dostajesz 15 smsów dziennie…

– Dostajesz 15 smsów, to podlega pod to artykuł 190a – uporczywe nękanie, i który mówi – Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

– Ok.

-Należy zwrócić uwagę na paragraf 3 – jeżeli następstwem czynu jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Zdarzają się sytuację, że ktoś, podczas tego nękania, po prostu psychicznie nie wytrzymuje i targa się na życie, popełnia samobójstwo.

– Ok. Zboczę troszkę. Żeby być prawnie krytym w takiej sprawie, co trzeba zbierać? Trzeba zbierać te smsy, maile wszystkie, zarchiwizować je gdzieś w folderach?

– Tak. W przypadku gróźb, wróćmy do groźby, to przez telefon później ciężko czasem odtworzyć te wiadomości. Najlepiej jakby ktoś wysyłał wiadomość do ciebie, że cię zabije, to jeszcze z drugiego telefonu zrób zdjęcie swojego telefonu albo nagraj wideo, żeby później nikt nie podważył w sądzie, że np. to z jakiegoś numeru. Więc to też są ważne kwestie, które później są bardzo ważnym środkiem dowodowym w postępowaniu.

– Czyli wszelkie aplikacje, które instaluje się na telefonach, które nagrywają automatycznie rozmowy, mogą być użyte w sądzie wtedy, gdy będzie nagrana rozmowa po prostu, jak on stalkuje, prześladuje, grozi?

– Co do dowodów z takich źródeł… Generalnie Nagrywanie rozmowy osób trzecich, bez ich wiedzy i zgody, przy równoczesnym nieuczestniczeniu w rozmowie przez nagrywającego, może w wielu przypadkach wypełniać znamiona przestępstwa z art. 267 k.k.

Art. 267. §1. Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Przepis art. 267 k.k. jednoznacznie mówi o uzyskiwaniu dostępu do informacji (czyli treści rozmowy) nieprzeznaczonej dla osoby, która rejestruje rozmowę. Skoro jednak osoba rejestrująca rozmowę jest jej uczestnikiem, to nie sposób twierdzić, aby rejestrowała treść dla niej nieprzeznaczoną. Tym samym nagrywanie rozmów, w których się uczestniczy, nie może być uznane za popełnienie przestępstwa, o którym mowa w art. 267 k.k.

Pamiętajmy , iż brak odpowiedzialności prawnokarnej nie wyklucza ewentualnej odpowiedzialności cywilnoprawnej. Nagrywanie rozmowy bez zgody rozmówcy może być rozpatrywane pod kątem naruszenia dóbr osobistych określonych w art. 23 k.c.

– Dobra, kolejne pytanie. Jesteś na randce i pojawia się jej były (albo obecny) facet i chce się na ciebie rzucić z pięściami. Powiedzmy, że on się rzuca, i że mnie nawet pobije. Co mu grozi i jak się mogę przed tym zabezpieczyć ewentualnie prawnie? Czy powinienem zebrać jakieś dowody w tym momencie? Obdukcję po pobiciu?

– Tak Najlepiej.

– Powiedzmy, że pobił. Albo szarpał chociaż.

– Kwestia jest taka w postępowaniu karnym, że jeżeli pobił albo mógł też usiłować pobić…

– Tak. Usiłować. To bardziej. I powiedzmy, ze rzucał groźby – „zabiję cię s…synu” przy dziewczynie…

– Do postawienia zarzutu usiłowania popełnienia przestępstwa jest niezbędne ustalenie zamiaru popełnienia przestępstwa i zgromadzenie dowodów pozwalających na stwierdzenie, że sprawca wkroczył już w ostatnią fazę realizacji zamiaru (tzn. stwierdzenie bezpośredniości zmierzania do popełnienia przestępstwa). Kara za usiłowanie jest wymierzana w granicach kary przewidzianej za sprawstwo. W wypadku usiłowania nieudolnego sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary lub odstąpić od jej wymierzenia.

– No dobra, ok

– Dobra. I ważna jest dokumentacja medyczna, i kwestia w pobiciu jest kluczowa taka: jaki masz uszczerbek na zdrowiu ?

– Czyli to, że parę siniaków miałem, które zeszły po tygodniu, to jest…

– To jest lekki uszczerbek na zdrowiu, ale problem zaczyna się, jak np. pobił cię i uderzyłeś się w krawężnik i masz np. problemy z głową, problemy ze słuchem, problemy z zębami, cokolwiek. Wtedy jest ważna opinia biegłych, ona wskazuje, jaki jest uszczerbek na zdrowiu, natomiast w przypadku już ciężkiego uszczerbku, ten wymiar kary się zwiększa. Więc kwestia tego, jak mocno cię pobił, tak? Natomiast jest to jak najbardziej karane i podlega karze do 3 lat wolności.

– A jak jeszcze nie pobił, ale jest w kafejce…

– Usiłował, tak? Też jest karane, bo usiłował…

– Rzucał groźby…

– Groźby to kwalifikacja 190 k.k. o którym już mówiliśmy.

– Ok, To by było tyle na dziś. Dziękuję Ci Marto za ten wywiad dla czytelników bloga. O problemach z molestowaniem w pracy (jako wynik złego podrywu) i innych kwestiach prawnych w uwodzeniu, będzie w trzeciej części.

Adept

ps. a jeśli masz swoje pytania w kwestii prawa i podrywu, zadaj je w komentarzu. Uwzględnię je w trzeciej części.

 

Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

15 komentarzy
 1. Avatar
  Carlos

  Powiem wam chłopaki jak ja spier….. sprawę. Poznaje dziewczyne miesiąc wcześniej zaiskrzyło i przez miesiąc rozmawiam z nia przez tel bo jestem kierowca i nie mogłem zjechać, a potem randka , jest ok spotykamy się w pubie, potem ona mnie zaprasza do swojego mieszkania, (wcześniej gdzieś tam w rozmowie jeszcze przez tel mówi ze zostałą zgwałcona przez kolesia), no zaczynam ją rozbierać, gdy doszedłem do samych majteczek to jest opor no ok ale sobie myśle spoko spróbuje dalej , ale nic dalej się broni chyba ze 4 razy jej próbowałęm sciągnac ale ona nie , dość mocny to był opór , wiec stwierdziłęm bo mi taka myśl wpadłą ze jak dalej pojde to pewnie ją zgwałce, no i tyle odpuściłęm i poszliśmy spać przytuleni. Po 2 dniach się odzywam a ona ze już nie chce gadać i to tak nagle od tak. wiec wiecie sami gdzie był błąd. Dobry art. Adept. dzięki

  17 listopada 2016 at 22:09 - Odpowiedź
  • Avatar
   GG

   Była zbyt słabo podniecona. Musisz bardziej popracować nad tym żeby poczuła że pływa między nogami. Potem
   ja bym ją sprowokował typu, założę się że jesteś za grzeczna żeby ściągnąć majtki.

   Pzdr

   18 listopada 2016 at 09:53 - Odpowiedź
  • Avatar
   ZoZo

   Wg mnie nie możesz też przesadzać z „dobrocią”; jak masz już kobietę w łóżku to MUSISZ ją przelecieć, bo ona później stwierdza, że nie ma chemii. Na kobietę bardzo dobrze działa jej własna myśl: „nigdy z nikim tak szybko nie poszłam do łożka” 😉

   I dlatego GG ma rację, ale Adept jest tu sędzią 😉

   19 listopada 2016 at 08:51 - Odpowiedź
   • Adept
    Adept

    Generalnie nie obszedł tzw. LMRa i tak się to skończyło. Czasem trzeba i 10 razy próbować 😉 albo znaleźć inny sposób. Być może były też inne czynniki, o których nie wiemy.

    19 listopada 2016 at 08:59
   • Avatar
    chiyome

    Czy nie lepiej przyjąć, że jak kobieta mówi „nie”, to znaczy „nie”?

    21 lutego 2017 at 15:38
   • Adept
    Adept

    a w którym momencie? bo kobieta może powiedzieć „nie” na wielu etapach znajomości i na kilka różnych sposobów… czasem to będzie „jeszcze nie teraz” a czasem będzie to „nie!” i wtedy jest jasne, ze nie to nie.

    21 lutego 2017 at 15:47
 2. Avatar
  Adrian

  Hmmm…. czyli nie można nagrywać osób trzecich i tak dalej ale jak to jest z prywatnymi detektywami?
  Oni jakoś mogą zbierać dane informacje o osobach trzecich, śledzić i podsłuchiwać bez żadnej groźby karalnej. Dlaczego oni mają ten immunitet i czy można z niego skorzystać?

  18 listopada 2016 at 00:16 - Odpowiedź
 3. Avatar
  Raf

  W uwodzeniu możemy spotkać się też z sytuacjami że dziewczyna brała narkotyki przed spotkaniem z nami. Jeśli ktoś sam nie brał, i nie miał kontaktu z takimi osobami, to tego może nie zauważyć. Zachowanie dziewczyny może brać za swój sukces w uwodzeniu. No i facet zabiera taką dziewczynę do domu i jest seks, piją alkohol. Narkotyki plus alkohol często dają piorunującą mieszankę. Dziewczynie odbija i dajmy na to, nie mając czucia podczas seksu odgryza facetowi coś :D. Dla przykładu wargę, nagryza członka, no nie wiem, coś tam. Jak to jest traktowane prawnie gdy zgłosi to na policje? I też w podobnej sytuacji, ale bardziej mroczna historia. Gdy np taka dziewczyna kogoś w tym mieszkaniu zaatakuje, zdemoluje je, robi awanturę. Kto za co lub za kogo odpowiada? Albo wypadnie przez okno lub przez balkon. Nikomu tego nie życzę, ale różne sytuacje się zdarzają.

  19 listopada 2016 at 18:24 - Odpowiedź
 4. Avatar
  Janusz

  Witaj Interesuje mnie podryw w pracy czy mogę normalnie podchodzić i mówić do dziewczyny tak jak na ulicy czy w klubie bezpośrednio nawiązując swoimi słowami relacje seksualne czy zaprosić jakąś dziewczynę poza pracę najpierw i jeszcze kontakt fizyczny w pracy normalnie mogę Chwycić za tyłek piersi i prowadzić ostrą grę czy Polecasz coś innego Ja bym wolał ostrą grę.

  19 listopada 2016 at 20:23 - Odpowiedź
 5. Avatar
  Sebastian

  Żadne prawo nie uchroni cię przed psychopatą jeśli ten postanowi po prostu wsadzić ci nóż w plecy. Oczywiście on pójdzie do pierdla, ale ty wtedy nie żyjesz .. pocieszające?

  19 listopada 2016 at 23:00 - Odpowiedź
 6. Avatar
  Rodzyn

  Ja mam pytanie. Jeśli laske podrywam np. przez internet z fałszywego konta bo z swojego nie mogę bo się dziewczyna mnie boji. Została postraszona przez kogoś ze ja wykorzystam itp że sobie coś zrobie jak mi nie da. Plus moje nieumiejtne uwodzenie przed PUA sprawiły ze laska się mnie boji troszkę. Nie chce utrzymwać ze mna kontaktów. A ja ja podrywam przez neta bo tylko tak moge. Coś mi za to grozi?

  20 listopada 2016 at 08:36 - Odpowiedź
 7. Avatar
  cris2213

  miałem taką sytuację w złotych tarasach,doczepiła się do mnie ochrona że zaczepiam dziewczyny i mam tego nie robić.Zarzucili mi że dzień wcześniej poskarżyła im się jakaś dziewczyna ,i że zaczepiam tam codziennie dziewczyny i je straszę . pomylili mnie z kimś innym bo nie było mnie tam cały tydzień,a teraz boję się tam podchodzić bo uwzięła się na mnie ochrona, a była to moja najlepsza miejscówka,nikt mi wcześniej nie doradził żę mogą te sk,,, się dowalić.

  26 kwietnia 2017 at 21:10 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   No bo może robisz to zbyt ostro i widocznie? albo ZT sa juz spalone bo masy pua tam biegaly od lat…

   26 kwietnia 2017 at 22:00 - Odpowiedź
 8. Avatar
  cris2213

  ostatnio się tak uwzięli na te miejsce ,za każdym razem widżiałem co najmniej jednego trenera, kto wie ilu tam się ich kręci, nawet zloty pua tam organizują ,a rok wcześniej był jeszcze spokój , ochrona i tak nie ma nic do roboty to, teraz będą chodzić za podrywaczami

  2 maja 2017 at 18:18 - Odpowiedź
 9. Avatar
  Dowcip

  – Jaka jest różnica między dziewczynami a prezerwatywami?
  – Prezerwatywy nadają się do użytku do określonej daty, a dziewczyny od określonej daty.

  20 czerwca 2018 at 02:23 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"

Pobierz Gotową Formułe Uwodzenia Słowami

 • Gotowe Teksty na Rozmowę z Kobietą
 • Triki Seksualnego Dotyku i Kontaktu Wzrokowego
 • Seksualne Wzorce Tekstów na Niedostępną Kobietę
Close this popup

Twój Email Jest Bezpieczny. Nigdy go nikomu nie przekażę

Przeczytaj poprzedni wpis:
TOP 15 Dróg do Serca Kobiety i nie Tylko Tam (+ KONKURS)

W tym wpisie podzielę się z Tobą moją wiedzą na temat kilkunastu różnych metod i sposobów uwodzenia kobiet. Czy też...

Zamknij