Psychologia Kobiet cz.1 „Włącz Emocje”

Witaj,  w ciągu kilku najbliższych wpisów na blogu przyjrzymy się tematowi kobiecej psychologii w aspekcie podrywu i uwodzenia. Masakrycznie dużo wiadomości dostaję od facetów, którzy pozbyliby się połowy problemów z kobietami, gdyby zrozumieli choćby podstawy psychologii kobiet i ich (pokręconego) umysłu  🙂  Dziś odcinek pierwszy, drugi znajdziesz TUTAJ.

Mottem dzisiejszego odcinka będzie pytanie od czytelnika:

„Hej, za szybko wyznałem pannie miłość i jak to teraz odkręcić? Ona też coś tam czuje, ale słabo, gdzie szukać odpowiedzi, jaka strona z Twojej niebieskiej książki?  dzięki i pzdr!” 
(Adept:  chodzi o moją książkę „250 pytań z uwodzenia”)

 

Podczas tych kilku wpisów opowiem Ci jak ja rozumiem tą kwestię, na czym tak naprawdę polega kobieca psychologia i dlaczego jest tak istotna w uwodzeniu, w relacjach, związkach i wręcz w każdym aspekcie podrywu, randek itp.  Nie chodzi mi o ogólnikowe teksty z gazet typu „kobiety lubią poczucie humoru”,  „pewność siebie jest atrakcyjna dla kobiet”, bo takie porady to mogłeś sobie wyczytać w Bravo. Nie chodzi mi też o suchą teorię. Nie będę też skupiał się na Demonstracjach Wyższej Wartosci (ang. DHV) i opisie tzw. „przełączników atrakcyjności” tzn. męskich cech, które są atrakcyjne dla kobiet. Na pewno warto by było je dokładniej opisać, ale to już temat na przyszłe odcinki. Przewiduję jakieś 6-8 odcinków tej serii.

 

Przez kobiecą psychologię rozumiem wszystkie  procesy myślowe w kobiecie, zarówno te świadome, jak i podświadome, zachodzące podczas znajomości z facetem. Niektórych zachowań kobiet nie będziesz w stanie pojąć nawet za 10 lat, inne Cię zdołują, zaskoczą, wytrącą z równowagi, ale mam nadzieję, że pod koniec tego cyklu zrozumiesz podstawy funkcjonowania tych kosmitek 🙂 Zachowania kobiet do dziś mnie czasami zaskakują, czasem na randkach, czasem w pierwszych sekundach od zagadania, czasem tuż przed seksem. Nie sposób jest przedstawić milionów kombinacji przeróżnych kobiecych reakcji. Dlatego wiem, że nie uda mi się przedstawić Ci CAŁEJ kobiecej psychologii. Ale uda mi się to w takim zakresie, że opanowanie choćby 20% całości da Ci o niebo więcej sukcesów z kobietami.

Wiedząc, jak myślą kobiety (o tyle o ile się da) zyskujesz nad nimi przewagę, gdyż możesz szybko rozpoznać, co wydarzy się dalej gdy np. ona powie Ci  to lub tamto, wiesz co się wydarzy, gdy Ty powiesz to lub tamto, wiesz co NAPRAWDĘ mówi do Ciebie kobieta i jak odczytywać jej sygnały.

Prosty przykład, gdy dziewczyna się Ciebie pyta co myślisz o tym jak dziewczyna ma wielu partnerów, co myślisz o zdradzie, gdy opowiada Ci historię jak jej ex cisnął ją do robienia laski, to większość facetów skupia się tylko na logicznym przesłaniu tego co mówi kobieta. Ty zrozumiesz, że ona może Ci mówić że ma chęć zdradzić swojego faceta, że ma chęć Ci zrobić loda itd. Łącząc znajomość psychologii kobiet z uważną obserwacją jej komunikacji, będziesz wiedział co jej chodzi po głowie. Będziesz rozumiał choćby to dlaczego teraz jest wredna i niemiła, a za chwilę słodka i czuła, dlaczego raz jest marudna, a innym razem napalona. Dlaczego gdy ją poznałeś to wieszała Ci się na szyi, a następnego dnia jest zimna i reaguje agresją gdy do niej dzwonisz.


Im bardziej zaznajamiasz się z tajnikami psychologii, tym wyraźniej dostrzegasz pewne rzeczy w zachowaniu kobiet, których nie widzą przeciętni faceci.   Zaczniesz rozpoznawać, jaką reakcję emocjonalną wywołujesz w dziewczynie, co się  z nią dzieje gdy zmieniasz ton głosu, co się z nią dzieje, gdy się przysuwasz lub gdy odsuwasz, będziesz w stanie rozpoznać, kiedy między wami wszystko idzie  w dobrą stronę mimo, że z boku nikt tego nie widzi. A kiedy wasza relacja idzie w złą (albo neutralną) stronę.  Czy możesz już zrobić kolejny krok i np. pocałować dziewczynę czy jeszcze nie

Brak podstawowego wyczucia kobiet, zrozumienia kobiecej psychologii objawia się też złym odczytywaniem jej sygnałów, zbyt wczesnym poddawaniem się  i odchodzeniu od dziewczyny („Ona nie była mną zainteresowana 🙁    ona mnie odrzuciła…”). Nie chcesz tego. Przestaniesz rozpaczliwie skupiać się na detalach rozmowy, zastanawiać się, czy to, co mówisz lub robisz jest dobre,  jak jej zaimponować, czy jej się podobasz,  a skupisz się na ogólnym prowadzeniu rozmowy we właściwym kierunku (do seksu).

Jeśli chodzi o wstęp do psychologii kobiet to skupimy się na tych zagadnieniach:

* Numer jeden – logika kontra emocje

* „Kobiety chcą się bawić ”  czyli dlaczego kobietom zależy na pozytywnych emocjach.

* Czego boją się kobiety ? Jakich stereotypów, jaki to ma wpływ, programowanie społeczne itp. ograniczenia

*  Podejmowanie  decyzji o seksie.  Kilka słów o biologii ewolucyjnej i cyklu randkowo-seksualnym kobiety,  tak żebyś szybko wiedział czy coś między wami zaiskrzy czy nie.

*  rywalizacja kobiet między sobą i ambicje towarzyskie, tu omówię m.in. elementy zazdrości, intrygi,ambicje kobiet itp.

* potrzeby kobiet

* wytrwałość i opór kobiety

* posuwanie spraw do przodu

* sygnały zainteresowania

 

 

Zaczniemy od kwestii  „logika vs emocje”. Jeśli  zacząłeś czytać o uwodzeniu minimum tydzień temu, to na pewno słyszałeś już o tym, że mężczyźni częściej polegają na logice, podczas gdy kobiety na emocjach i to na emocje u kobiet trzeba kłaść największą wagę.  Generalnie nie tylko kobiety podejmują decyzje w oparciu o aktualny stan emocji, bo faceci też. Tylko, że kobiety opierają się silniej na emocjach i dużo szybciej zmieniają je w krótkim okresie czasu, co pewnie już doświadczyłeś na sobie 🙂

 

Zanim u kobiet włączy się myślenie logiczne, najpierw do głosu dochodzą emocje. Kobieta czuje radość, smutek, miłość, nienawiść, złość, strach, euforie, zdziwienie, zazdrość, a następnie dopiera zaczyna realnie oceniać swoje decyzje.  Tzn. najpierw podejmuje decyzje pod wpływem emocji a dopiero później próbujemy usprawiedliwiać (racjonalizować) wszystko myśleniem logicznym np, po zdradzie chłopaka zaczyna to sama sobie usprawiedliwiać  „bo był dla mnie ostatnio niedobry i rozmawiał z tą ździrą Anką, należało mu się”. Dlatego wzbudzenie w kobiecie emocji radości, śmiania się, zabawy, podniecenia, powoduje, że jej decyzje seksualne są bardziej „płynne”, pozwoli Ci się dotykać, pocałować, zdjąć majtki. Podczas gdyby nie była tak pobudzona to być może NIGDY nie pozwoliła by Ci tak szybko się „zmacać”. Bycie zabawnym i zarażanie kobiety śmiechem potrafi zdziałać cuda z kobietami. Dziewczynom w klubie czy na randce zależy przede wszystkim na dobrej zabawie (na początek) a zabawa to nic innego jak pozytywne emocje.

Możesz mieć wysoką wartość w otoczeniu, być samcem alfa, być dominujący, przystojny, wygadany, błyskotliwy  itd., ale jeśli nie umiesz wprowadzić elementu śmiechu, zabawy do interakcji, to Twoja seksualna znajomość  z kobietą będzie się rozwijać bardzo powoli, a nawet podejdzie ktoś inny (na początku znajomości, gdy jeszcze Twoja relacja z nią nie jest zbyt trwała) i zacznie z nią szaleć, wygłupiać się, to niczego nie ugrasz. Kobiety w klubach, czyli tam, gdzie jest najwięcej podrywu nie znających się wcześniej osób, nie myślą logicznie. Chcą się bawić , tańczyć, szaleć. Wyrafinowane i subtelne podejście Jamesa Bonda ( tak „skuteczne” na filmach) zostanie tu kompletnie olane.

I dlatego przystojni, ale nudni kolesie mogą dostać kosza, a zwykły z wyglądu facet może tam mieć niezłą dziewczynę. 

Emocje kobiety zmieniają się jak w kalejdoskopie, może miałeś lub widziałeś sytuacje, gdy rozmawiałeś z jakąś panną w klubie, która chwilę później całowała się z kimś innym, a potem jeszcze z innym facetem,  tylko dlatego, że wydał jej się ciut bardziej ciekawszy. Bo kobietom chodzi tylko o dobrą zabawę (a zabawa ma wiele twarzy) i będziesz musiał to zaakceptować, wychodząc regularnie do klubów. One często nie biorą wszystkiego na poważnie, tak jak robią to faceci.

 

Dla faceta każde podejście to jak wyprawa na bitwę i jest niemal na wagę złota, wynik każdej z interakcji jest ważny. poczucie odrzucenia boli (a najbardziej boli początkującego) , a dla kobiety ? Dla niej z kolei, jesteś kolejnym z kilku , kilkunastu kolesi, który do niej tego wieczora podszedł i zagadał,  to tylko stały element każdej nocy w klubie. Żeby w klubie w nocy się przebić musisz stać się najciekawszą, najzabawniejszą osobą, „najjaśniejszym przedmiotem na horyzoncie”. Tym który wzbudza w niej największe emocje – i to na takiej zasadzie kobiety w klubach podejmują swoje seksualne decyzje.  Wielu kolesi takie sytuacje złoszczą, rozmawiał z dziewczyną, wydawała mu się że jest zainteresowana, nawet dostał jej numer, oczyma wyobraźni już był z nią na randce i w łóżku, a tu po chwili widzi jak ona TAK SAMO cieszy się z towarzystwa innego kolesia i to 10 minut później, śmieje się z tego co on mówi, o zgrozo nawet go dotyka i się z nim całuje !!!  Jak to możliwe.  Jak ona może być tak okrutna dla tak miłego kolesia jak on!!

Pamiętaj, że kobietom chodzi tylko o dobrą zabawę, jak w piosence Cindy Lauper – „Girls just wanna have fun”.  Laska nie będzie godzinami rozważać, który z facetów miał więcej plusów, a który minusów i dlaczego. Kobieta nie będzie świadomie ze sobą dyskutować i rozkminiać. Są emocje, jest zabawa, alkohol, jest tu i teraz. Gdyby wybierała kandydata na ojca swoich dzieci, to logika weźmie w tym swój udział, w kwestii zabawy nadmiar logiki skutecznie zgłuszył by frajdę z zabawy.

Pobierz Formułę Seksualnej Atrakcyjności z Gotowymi Tekstami

 • Gotowe Teksty do Rozmowy z Kobietą
 • Triki Seksualnego Kontaktu Wzrokowego
 • Sposób na Przekonanie Dziewczyny do Seksu
Close this popup

Twój Email Jest Bezpieczny. Nigdy go nikomu nie przekażę

Wszystko dzieje się automatycznie dzięki jej emocjom, a zabawa to emocje i pobudzenie. I na koniec wieczoru, gdy ona jest silnie pobudzona, podniecona, płynie na fali emocji, zdobędzie ją facet, który wytrwał i to wcale nie będzie najprzystojniejszy czy najbogatszy. To, w jaki stan emocji wprowadzisz dziewczynę (nowo poznaną, ale i nie tylko) zaważy o tym, czy ją zdobędziesz czy nie. W jaką szufladkę wpadniesz w jej głowie.  Jeśli ona czuje się lepiej przy tobie niż przy innych, wybierze ciebie bez względu na resztę. I od razu zapomni o tej reszcie. Ile to razy miałem sytuację, że znajomość z dziewczyną rozwijała się nawet nieźle, aż tu nagle ona ucinała agresywnie kontakt, odrzucała mnie brutalnie, odsyłała mnie, abym znalazł sobie inną pannę. Po czasie okazywało się, że sobie kogoś poznała i się z nim związała. Ktoś mnie wyprzedził, bywa. Ale u niej objawiało się dość niemiłym ucięciem naszej znajomości. Przynajmniej na pewien czas tzn. do momentu ich zerwania  🙂
Dlatego my sami musimy być fajni i zabawni, trafiać w jej emocje, uruchamiać różne emocje u dziewczyny. To musi być pewien zakres uczuć, a nie tylko jedno uczucie cały czas. Wielu facetów wpada w taką pułapkę – ciągle opierają się na jednym uczuciu. Na przykład „zabawny imprezowy nastrój”. Taki rodzaj emocji może być przez jakiś czas fajny, ale musi być jakaś różnorodność, bo się dziewczynie znudzi. Dodajesz więc elementy tajemniczości, pasji, romantyzmu, emocji łączenia się w pary, zazdrości, prowadzenia nią i odkrywania przed nią świata.

 

Emocje potrzebują zróżnicowania, muszą być różnorodne i plastyczne.  Nie myśl sobie, że kobiety, które chcą tylko dobrej zabawy, są wrogo nastawione, samolubne czy wredne (takie maile dostaję od rozgoryczonych czytelników), tak po prostu wygląda życie. Zaakceptuj to albo odejdź. Nie możesz pozwolić aby  to na ciebie wpłynęło negatywnie. Laseczka ma mało czasu, po 30-tce traci coraz szybciej na wartości, ma mało czasu na znalezienie atrakcyjnego faceta.

Dlatego ona szybko dokonuje swoich osądów. W kwestii nowo poznanej kobiety to, jak się prezentujesz, jak wygląda twoja mowa ciała, jak zagadujesz, jak utrzymujesz kontakt wzrokowy i jaką masz ekspresję twarzy, ton głosu, spojrzenie – to wszystko się liczy dużo bardziej niż np. gdy poznajesz dziewczynę przez krąg znajomych. Ona ma mało czasu aby Cię ocenić i stwierdzić czy masz dla nie wartość czy nie. Dlatego ona myśli (o zgrozo) stereotypowo, i jest całkiem możliwe, że odrzuci wiele nawet bardzo ciekawych, wartościowych kolesi, tylko dlatego że nie mieli oni umiejętności szybkiego przekazania jej swojej osobowości i pobudzenia jej emocji na tyle, aby móc podtrzymać i rozwijać znajomość. Life is brutal.

 

To samo dotyczy stereotypów np. na temat  wyglądu i ubioru. Lepiej jest wybrać jakiś swój własny stereotyp pod  konkretny typ dziewczyn, które Cię interesują. Jak tylko zagadasz do dziewczyny, to zaczynasz być porównywany do ludzi, którzy jej się podobają, albo do ludzi którzy ją odrzucają. Będzie cię porównywać do facetów, których jej przypominasz ze swojej przeszłości. Czy da się z tego wyjść jeśli na początku nie wpadłeś do fajnej szufladki? Da się, jeśli tylko masz więcej czasu na gadkę. No, ale będzie trudniej niż gdybyś do samego początku był w jej typie.

 

Dlatego powinniśmy ułatwić kobiecie przypisanie nam pozytywnego stereotypu i jednym z sposobów na to jest seksowny styl ubioru. Jeśli interesujące Cię kobiety lubiące facetów typu inteligencik, to na takiego się stylizuj.  Jeśli Twój typ kobiet lubi łysych, wysportowanych kolesi – lepiej zbliż się do tego typu niż oddalaj.  I tak samo  jeśli chodzi o elegancko ubranego faceta, młodego biznesmena, nie mówiąc już o wielu innych seksualnych stereotypach.

 

Nie każdej dziewczynie spodoba się dany konkretny stereotyp, ale przynajmniej wzorujesz się na kogoś, kto będzie pozytywnie przez nią odebrany. Oczywiście w grę wchodzi też Twoja tożsamość i to kim jesteś. Nie mogę teraz  o tym pisać przez kolejne 20 ekranów, więc siłą rzeczy skracam mój post. Mając silną osobowość również będziesz zaliczał się do konkretnych stereotypów. Mówiąc, że jestem pisarzem, mam własną firmę, jestem coachem przekazuje na swój temat pewne stereotypowe cechy.  Tak samo gdy będziesz strażakiem, żołnierzem, policjantem, informatykiem, urzędnikiem, studentem, bezrobotnym – wszystko to przekazuje dziewczynie Twój stereotyp. Zadbaj aby był on seksualnie atrakcyjny.

CDN.

ps. w następnym odcinku będzie o cyklu seksualnym kobiety i potrzebie dowartościowania siebie.

Drugi odcinek już jest, możesz przeczytać TUTAJ.

ps2. napisz mi w mailu albo w komentarzu jakie zagadnienia z psychologii mam poruszyć, zainspiruj mnie do pisania kolejnych odcinków 🙂

Udostępnij na:
Adept

Adept

Zaczałem naukę nowoczesnego uwodzenia w 2005 r. Od 2006 r. pomagam facetom stać się seksualnie atrakcyjnym dla kobiet. Uczę o czym mają rozmawiać i jak zdobywać takie kobiety, które się im podobają. Likwiduję problemy z brakiem pewności siebie z kobietami. Pomagam też odzyskiwać byłą partnerkę (żonę lub dziewczynę). Od 2008 roku pomagam kobietom w tym jak zdobyć i rozkochać w sobie mężczyznę oraz budować pewność siebie w relacjach.

Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości o kolejnych artykułach, dołącz do mojego Fanpage na Facebooku.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej wejdź na mój kanał YouTube i zasusbskrybuj go.

44 komentarze
 1. Avatar
  Michalx

  Do: Dawid (inny niż ten pierwszy)

  nie zgodzę się z tobą, mnie rodzice trzymali pod kloszem, miałem zawsze parę kg więcej i cały czas słyszałem: „wyrośniesz z tego”, „każdy kogoś wcześniej czy później spotka” i inne gówna aż zrobił się ze mnie 30-latek z zerowym doświadczniem jeśli chodzi o kobiety, cała młodość mi uciekła… masakra 🙁

  21 lipca 2015 at 13:49 - Odpowiedź
 2. Avatar
  Marko

  Adept!!! Na którego meila można Ci napisać żebys odpisał ? Bo mam ważną sprawe…

  26 lipca 2015 at 19:01 - Odpowiedź
  • Adept

   No pomyśl… a może zakładka KONTAKT ? hmmm…

   26 lipca 2015 at 19:27 - Odpowiedź
 3. Avatar
  Tomek

  Fajna strona, ale takie porady są na krótką metę. Podczas budowania dłuższego związku i tak wyjdą wszystkie wady i zalety, i zacznie liczyć się kim naprawdę jesteś, mężczyzną, czy dupkiem, czyli charakter.

  18 czerwca 2017 at 16:43 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   Proponuję, abys poczytal najpierw bloga, a nie wyglaszał niesprawdzone opinie 🙂

   18 czerwca 2017 at 18:04 - Odpowiedź
 4. Avatar
  WRBL

  z CAŁYM SZACUNKIEM ALE TO STRASZNE PIERDOLENIE. SĄ LUDZIE KTÓRYM ŁATWO PRZYCHODZI POZNAWANIE INNYCH LUDZI I SĄ TACY KTÓRZY TEGO NIE POTRAFIĄ.
  wIDAĆ TO PO POSCIE MICHALX KONFRONTACJA Z DRUGĄ STRONA I NAWET JUŻ NIE ODPISZE AUTOR.

  zWYKŁE NACIĄGANIE LUDZI I NAWIJANIE MAKARONU NA USZY. tyle

  aDEPT CHCE UDOWODNIĆ ŻE TE CAŁE DENNE GADKI COŚ DZIAŁAJĄ TO MAM DLA CIEBIE ZADANIE.
  SPRAW BY CZŁOWIEK KTÓRY BOI SIĘ PODEJŚC DO KOBIETY, JEST NIEATRAKCYJNY I NIECIEKAWY Z CHARAKTERU ZNALAZŁ SOBIE KOBIETE.
  mOŻEMY SIĘ ZAŁOŻYĆ ALE NAWET NIE ODPISZESZ BO WIESZ ŻE TO NIEMOŻLIWE.
  KONIEC. pRAWDA NAGA OBNAŻONA. NIE SŁUCHAJCIE ADEPTA.

  15 lutego 2018 at 00:18 - Odpowiedź
  • Adept
   Adept

   Od ok. 10 lat to sprawiam. NA szkoleniach, ale także dzieki moim kursom np. PPS2. Oczywiście, nie dzieje się to z dnia na dzień, lecz jest procesem. Czasem wielotygodniowym, czasem wielomiesięcznym. Ale się dzieje. Sam kurs PPS2 trwa 60 dni, a nie musi to być końcem rozwoju.

   „Ą LUDZIE KTÓRYM ŁATWO PRZYCHODZI POZNAWANIE INNYCH LUDZI I SĄ TACY KTÓRZY TEGO NIE POTRAFIĄ.” Tak , to prawda. Dlatego Ci którzy tego nie potrafią, to powinni się tego nauczyć. Nikt za nich tego nie zrobi.

   15 lutego 2018 at 01:21 - Odpowiedź

Wyślij komentarz

Your email address will not be published.

9

Lat blogowania

25

Napisanych poradników o relacjach i pewności siebie

+100

Nagranych filmów z tematyki relacji damsko-męskich

+600

Napisanych tekstów na blogu

+150.000

Odwiedzin bloga na miesiąc

"Uwodziciele" 2009, reż. K. Szołajski

WYWIADY W MEDIACH Z "ADEPTEM"

Pobierz Gotową Formułe Uwodzenia Słowami

 • Gotowe Teksty na Rozmowę z Kobietą
 • Triki Seksualnego Dotyku i Kontaktu Wzrokowego
 • Seksualne Wzorce Tekstów na Niedostępną Kobietę
Close this popup

Twój Email Jest Bezpieczny. Nigdy go nikomu nie przekażę

Przeczytaj poprzedni wpis:
impotencja
Jak Usunąć Problem z Potencją (lub Impotencja) i Przedwczesnym Wytryskiem

Jakie są największe problemy seksualne mężczyzn z kobietami ? Słaba potencja (impotencja), przedwczesny wytrysk i nadmierna masturbacja. W tym nagraniu...

Zamknij